Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

32 let od natočení Pretty Woman: Takhle se změnili Julia Roberts a Richard Gere

Pretty Woman: Takhle se změnili Julia Roberts a Richard Gere
Zdroj: Touchstone Pictures
+ Dalších 10 fotografií
galerie

Od natočení kultovní romantické komedie Pretty Woman uběhlo už neuvěřitelných 32 let. Příběh prostitutky Vivian snící o princi na bílém koni a milionáře Edwarda Lewise si zamilovali diváci z celého světa a z obliby zřejmě nikdy nevyjde. Jak se změnili Julia Roberts (54) a Richard Gere (72), kteří se tehdy zhostili hlavních rolí?

Příběh filmu Pretty Woman pojednává o prostitutce Vivian, která se jednoho večera náhodou seznámí s krásným, osamělým a trochu tajemným milionářem Edwardem Lewisem, který ji odvede do přepychového hotelového apartmá. Nechá ji v klidu vyspat a ráno jí udělá překvapivou nabídku. Chce, aby mu Vivian dělala po celý týden na veřejnosti doprovod. Dívka se ve svém oblečení v luxusním hotelu vyjímá jako tarantule na piškotovém dortu a ani peníze, kterými ji Edward štědře vybavil, jí neumožní splnit daný úkol - opatřit si vhodnou garderobu.

V poslední chvíli přichází nešťastné prostitutce na pomoc otcovsky založený manažer hotelu. Pozvolna začíná proměna šlapky ve velkou dámu. Proměna, které si všimne snad každý, kromě Edwarda. Týden pomalu končí a Vivian je stále zamilovanější. Nejen do přepychu, ale především do svého ochránce. Zdá se jí, že našla vysněného prince na bílém koni, ten ale nestojí o věrnou, hodnou a krásnou ženu. Chtěl by si Vivian vydržovat jen jako milenku. Ještě před týdnem by i ona sama souhlasila, ale láska se spojila s hrdostí a Vivian odchází. Edward si uvědomuje svoji chybu a s kyticí a deštníkem místo meče si jede pro svoji nevěstu.

Julia Roberts

Pro Julii Roberts byla role Vivian tou, která ji vystřelila mezi slavné hollywoodské hvězdy. Snímek Pretty Woman se dočkal obrovské obliby a pohlednou herečku s širokým úsměvem najednou znal celý svět. Nabídky na další filmy si jí pak jen hrnuly.

Julia musela o roli Vivian bojovat s výrazně zkušenějšími kolegyněmi a dokonce samotná produkční společnost Disney se snažila Roberts z filmu vyštípat. Prostitutku, která se proměnila v dámu, si mohly zahrát například Meg Ryan, Geena Davis, Sarah Jessica Parker, Laura Dern, Daryl Hannah či Brooke Shields

I dnes Julia Roberts jako herečka září v mnoha filmech a seriálech, objevuje se na společenských akcích a je hvězdou i ve světě reklam. Spousta diváků ji však už navždy bude mít v paměti jako rozpustilou Vivian z romantické komedie Pretty Woman.

Richard Gere

Richard Gere byl tehdy oproti své herecké kolegyni už mnohem zkušenější a byl hvězdou dávno před natočením Pretty Woman. Až role milionáře Edwarda z něj ale udělala idola mnoha žen z celého světa a pro spoustu byl skutečnou ukázkou onoho prince na bílém koni.

Roli Edwarda si měl původně zahrát Burt Reynolds, ten ji ale okamžitě odmítl a od té chvíle ji měl Gere v podstatě jistou. Na konkurzu se totiž producentům jeho výkon líbil mnohem víc než výkony ostatních herců. Těmi byli například Christopher Reeves či Al Pacino

Richard se ve světě filmů a seriálů pohybuje dodnes, kariéře ale už nedává tolik prostoru jako před lety. Věnuje se především své o 33 let mladší manželce Alejandře a svým dvěma synkům, z nichž ten mladší se narodil letos v dubnu. Na to, jak se Richard a Julia změnili za 31 let od natočení Pretty Woman, se podívejte v galerii.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy