Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

30 let Daniela Hůlky v roli Draculy: Hlas se takřka nezměnil, legendární postava ale zešedivěla

Daniel Hůlka v roli Draculy: Hlas se takřka nezměnil, legendární postava ale zešedivěla
Zdroj: koláž eXtra.cz/Tomáš Martínek/ČSFD Tomáš Král
+ Dalších 27 fotografií
PROMĚNA

Oblíbený muzikál Dracula se vrací na scénu. V hlavní roli nemůže chybět Daniel Hůlka, který v představení hraje od samého začátku. Herci se po těch letech změnila postava a vlasy, nicméně jeho hlas je stále silný. Na tiskové konferenci k muzikálu, na níž nechyběla redakce eXtra.cz, byly i další hvězdné tváře, které v muzikálu můžete vidět.

Slavný muzikál Dracula v brzké době oslaví 30 let od své premiéry a čeká ho turné po českých a slovenských městech. V hlavní roli Draculy, krutého vládce Transylvánie, nemůže samozřejmě chybět legenda: Daniel Hůlka. V hlavní ženské roli se objeví Monika Absolonová, která si zahraje anglickou šlechtičnu Lorraine, jež se do Draculy zamiluje.

V roce 1995, kdy měl svou premiéru v pražském Kongresovém centru, byl Dracula považován za muzikál století. Od té doby se v něm vystřídala celá plejáda slavných tváří. Největším držákem je právě Daniel Hůlka, který s rolí zestárl, byť by Dracula jako upír stárnout neměl. I to však vypovídá o tom, jak silně je zpěvák s představením spjatý.

Doporučený rozhovor s Danielem Hůlkou, který poskytl redakci eXtra.cz:

Roli Draculy, která herce tehdy vystřelila až na samotný vrchol popularity, ztvárnil Hůlka ve svých 27 letech jako mladý a vitální muž. Nyní je o třicet let starší a leccos se změnilo. V pase je znát nějaké to kilo navíc, ale ne nijak markantně, Hůlka se udržuje ve formě. Ponechává si i dlouhé kadeře a hustý plnovous, byť postupem času vlasy i vousy zešedivěly. Hlas ale zůstává výjimečný.

Na to, jak se Hůlka ve své roli proměnil, se můžete podívat v galerii.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy