Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

30 dní v životě čerstvě narozeného mazlíčka? Podívejte se, jak roztomilý králíček objevuje svět!

Zdroj: facebook.com
+ Dalších 12 fotografií
Život každého domácího mazlíčka je majiteli velmi vzácný. Ne každý má ale tu možnost ho pozorovat od samého počátku. Profesionální fotograf Ashraful Arefin ji měl a v kouzelné sérii snímků zachytil přerod čerstvě narozeného králíčka ve zvídavého "teenagera".

"Jsem z Dháky v Bangladéši a už 10 měsíců fotím králíčky, které jsem adoptoval. Nejsou to totiž jen roztomilí společníci, ale také skvělé modelky! Před měsícem porodila moje Tooni čtyři děti a byl to krásný a šťastný moment. Přímo oslava nového života," popisuje okolnosti vzniku snímků Ashraful.

Jedno z mláďat si mladý fotograf vytipoval a dokonale zdokumentoval proces jeho vývoje. Ze slepého neviňátka až do zvídavého zvířete, které uvidíte na konci série

"Každý den od jejich narození byl pro mě speciální. Vidět, jak rostou, poprvé otevírají oči, vrtí nožičkama... Všechno bylo tak zvláštní a magické!"

Ashrafula proto napadlo, že tyto okamžiky vyfotí a bude je tak sdílet s ostatními lidmi.

Jelikož s nimi byl od samotného porodu, tak se mladíka nijak nebáli a on se mohl přiblížit opravdu blízko.

Fotograf nyní doufá, že se mu pomocí unikátních snímků podaří vykouzlit úsměv na tváři všech lidí, kteří fotografie uvidí, a začnou o králíčcích přemýšlet jako o ideálních mazlíčcích.

Povede se mu to i v České republice, kde jsou i v dnešní době králíci často považováni spíše za jídlo?

Související články

Další články