Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

3 zajímavosti, které jste rozhodně nevěděli o pohádce Honza málem králem, kterou dnes uvidíte na Primě

3 zajímavosti, které jste rozhodně nevěděli o pohádce Honza málem králem, kterou dnes uvidíte na Primě
Zdroj: youtube.com
+ Další fotografie
Pokud milujete českou pohádkovou klasiku, pak tento článek je určený právě pro vás. Co jste o Honzovi nevěděli?

Honza málem králem s Jiřím Kornem a Naďou Konvalinkovou patří k nejoblíbenějším českým pohádkám naší historie.

A příjemné na ní také je, že není v televizi tak často jako jiné české pohádky, takže se ještě nestala tak otravnou. Věděli jste ale tyhle věci?!

1 - Honzu měl hrát původně Luděk Sobota!

Dokážete si to představit? Místo Jiřího Korna měl být v hlavní roli původně Luděk Sobota, ale měl v té době zrovna zákaz hraní, takže se natáčení pohádky účastnit nemohl.

"Režisér Zeman mi napsal dopis, že by mě chtěl obsadit do té role. Ale že nevěděl, že mám zákaz z vyšších míst. Já to jen tušil, tenkrát to nikdo nikomu neřekl přímo. Bylo to neoficiálně, to si jen soudruzi zatelefonovali mezi sebou. Byli jsme totiž dost pod drobnohledem ústředního výboru strany," řekl k tomu Luděk Sobota.

2 - Jiří Korn je v pohádce nadabovaný

To, co slyšíte, skutečně není hlas Jiřího Korna. V pohádce ho předaboval Michal Pavlata, z čehož sám Jiří Korn neměl zrovna dvakrát radost.

"Pan Zeman měl o roli Honzy jasnou představu, a to včetně hlasu. A když jsem se ho snažil přesvědčit hlasovou zkouškou, neuspěl jsem. Smlouva umožňovala předabování a myslím, že bylo i předem dáno, že se tak stane. Mrzelo mě to hodně dlouho. Už se nikdy nedozvíme, jaké by to bylo v mém podání. Ale pohádka je oblíbená a to je asi to nejdůležitější," říká Jiří Korn.

3 - Jiřímu Kornovi se podařilo při natáčení Valerii Kaplanové zlomit dvě žebra

Valerii Kaplanovou, která v pohádce dokonale zahrála Smrtku, si možná ještě pamatujete jako bábu Tutovku. Pokud jste mladších ročníků, zcela určitě ji znáte z trilogie Zdeňka Trošky Slunce seno… Na natáčení této pohádky ale asi nevzpomínala tak hezky jako na Slunce seno…, kde celou dobu jen ležela v posteli.

Jak přesně se stalo to, že jí dokázal Jiří Korn zlomit dvě žebra, už dneska zavál čas, ale bylo to přímo na place při natáčení a jistou roli v tom měla nešikovnost Jiřího Korna.

Související články

Další články