Slyšeli jste už o tradiční indické medicíně zvané ajurvéda? Pokud ne, rozhodně neváhejte a o téhle exotické vědě získávejte informace. Pokud chcete na jaře pročistit jak tělo, tak duši, bude ajurvéda tou nejlepší volbou. Máme pro vás 3 rady, jak se dostat do fyzické i psychické pohody.

1. Okořeňte si jaro

Podle ajurvédských kuchařek dokáže správné koření zázraky. Pro pozitivní mysl a dobrou fyzickou kondici vyzkoušejte čerstvý zázvor, pepř, kmín nebo třeba fenykl. Právě jarní období, v indické mluvě období Kapha, je ideální pro nové návyky. Pokud si tedy právě teď stanovíte nové zvyky, pravděpodobně je budete dodržovat po celý rok.

2. Tři teplá jídla denně jsou základ

Pokud jste to stále nepochopili, tak snídaně je základ dne. Pokud chcete shodit pár kil navíc, je dokonce vhodné připravovat si i lehkou teplou snídani a rozhodně nevynechat ani oběd a večeři. Nevynechávejte polévky ani tepelně upravenou zeleninu.

3. Ranní ptáče dál doskáče

Znáte ten pocit, kdy spíte deset hodin a stejně jste bez energie a vyčerpaní? Dlouhé spaní na jaře tělu rozhodně neprospívá. Takže usínejte dříve a budíka si nezapomeňte nastavit na brzkou ranní hodinu. Po celý den se tak budete cítit plní energie.