Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

3 příběhy z Nagana: Hnilička sedí v ANO, Čechmánek je rád, že nesedí a Hašek si sedí na vedení

+ Dalších 5 fotografií
Je tu velké výročí. Dne 22. února 1998 Česká republika změnila hokejovou historii. Hokejisté na OH v Naganu porazili ve finále tým Ruska 1:0 a stali se z nich olympijští vítězové. Příběhů, které bychom mohli připomenout, jsou desítky. Pojďme se podívat na to, jak se dnes mají ti, kteří střežili branku. Co dnes dělají Dominik Hašek (54), Roman Čechmánek (47) a Milan Hnilička (45)?

Turnaj století – tak nazvali olympijské klání zámořští novináři. Panovalo přesvědčení, že do finále ZOH se dostane Kanada a vyzve Rusko nebo tým USA. Jenže sport je krásný tím, že nemůžete nic nalinkovat dopředu.

Nikdo nečekal, že všem hokejovým favoritům vypálí rybník tým kolem Dominika Haška. Skvělou formu prokazovali Jaromír Jágr (47), Martin Ručinský nebo veterán Vladimír Růžička. Týmu vdechl tvář a bojovného ducha trenér Ivan Hlinka. Češi dokráčeli pro zlato.

Příběhů, které bychom mohli připomenout, jsou desítky. Pojďme se dnes podívat, jak se mají ti, kteří střežili branku. Co dnes dělají Dominik Hašek, Roman Čechmánek a Milan Hnilička?

Dominik Hašek a jeho lišák

Hašek na hrad! To bylo heslo, které volali nadšení fanoušci po triumfu v Naganu. Hašan se stal živou legendou. Jenže pak přišly kroky, které si za rámeček asi nedá. Hašek řídil opilý, zbil soupeře při in-line hokeji, rozvedl se s manželkou Alenou, randil s šéfkou jednoho velkého vydavatelství, rozešel se i s ní, založil si značku energetických drinků… Od té doby se snaží prosadit se svým Lišákem na trhu. Moc mu to nejde. Fanoušci se ptají, zda to má vůbec zapotřebí. Jenže Dominik Hašek je samorost. Dělá to, čemu věří. Poradit si nenechá. Tak snad jeho příběh bude mít dobrý konec.

Čechmánek a jeho pivovar

Po skončení hráčské kariéry se Čechmánek vrhl na byznys. Obchodoval s vínem, kšeftoval s nemovitostmi a v roce 2013 si založil ve Zlíně vlastní pivovar. Byl to krok, kterého dnes velmi lituje. V souvislosti s pohledávkami za stavbou pivovaru byl Čechmánek v roce 2017 obviněn z podvodu. Hrozilo mu 10 let za mřížemi. Krajský soud ve Zlíně naštěstí Čechmánka v květnu 2018 zprostil obžaloby. „Nikoho jsem nechtěl podvést a věřitelům jsem se nevyhýbal. Většině jsem pohledávky uznal,“ kál se Čechmánek u soudu. Dnes je rád, že nesedí a zkouší začínat znovu.

Hnilička v politice

Na led se v Naganu nedostal, zlatá medaile na něj ale zbyla. Milan Hnilička zastával v týmu pozici třetího brankáře. Dnes ale může říct, že se mu skutečně daří. Je spokojeně ženatý, má dvě dcery a rodinnou pohodu. Od října 2017 je poslancem Poslanecké sněmovny PČR, kandidoval jako nestraník za hnutí ANO. U Hniličky platí, že opravdu může být lépe. V současné době je vládním zmocněncem pro sport a říká, že v politice se našel.

Související články

Další články