V zimních měsících vystavujeme náš imunitní systém obrovské zkoušce. Pokud se nedopujeme vitaminy, zimu nejde přežít ve zdraví. Se zrychlením životního tempa se zrychlují i požadavky na dobu léčby, a tak většina z nás nemoc pořádně nevyleží. My pro vás máme 3 pomocníky, kteří vám v nemoci pomůžou.

1) CHŘIPKA

Nemoc, která nás právě v zimních měsících nejvíce obtěžuje. Snažme se jí předcházet, a to tím, že budeme jíst dostatek vitaminů a budeme náš organismus posilovat. Pokud vás chřipka přeci jen skolí, vyzkoušejte vitaminovou bombu v podobě zázvoru a jablka. Obě ingredience nastrouháme a přidáme k nim trochu skořice. Tuto dobrotu si můžete připravovat místo svačiny a uvidíte, že chřipka rychle ustoupí.

2) CHRAPOT A BOLEST V KRKU

Trápí vás nepříjemné škrábání a bolest v krku? V nejhorším případě nemůžete dokonce vydat ani hlásku? Pak je pro vás tou nejlepší pomocnicí šalvěj. Nasekejte lístky šalvěje nadrobno a zalijte je vroucí vodou. Po 10 minutách lektvar scedíte a máte výborný léčivý čaj. Pro chuť můžete přidat i lžičku medu nebo tento nálev kloktat.

3) PRŮDUŠKY

Zánět průdušek je většinou spojen s nepříjemným pálením na hrudi a s bolestivým vykašláváním hlenu. Největším pomocníkem při léčbě těchto obtíží je zázvor. Ten totiž podporuje vylučování trávicích šťáv a je účinným pomocníkem v boji proti bolesti. Zázvor uleví od bolesti na hrudi velmi rychle.