Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

3 nejznámější pohádky o Popelce: Drzá chytrolínka, naivní děvečka a nepřekonatelná nuda

Zdroj: csfd.cz
+ Dalších 7 fotografií
popelka
Dvě škaredé a hloupé sestry, zákeřná macecha a nebohá Popelka. Tahle pohádka už k Vánocům neodmyslitelně patří několik let. Jednoznačně nejznámější i nejoblíbenější jsou Tři oříšky pro Popelku. Variací na tuhle klasiku je však daleko víc. Vybrali jsme tři Popelky, ze kterých je jedna dost nudná, další naivní a třetí geniální.

1. Popelka (1969) - hlavní role Eva Hrušková

Eva Hrušková coby Popelka vypadala opravdu kouzelně. Rozkošná dívenka s baculatými tvářemi, blonďatými loknami a pisklavým hláskem byla perfektní. Pohádka je sice černobílá, ale to jí neubírá na celkovém kouzelném dojmu.

Na rozdíl od naší nejklasičtější Popelky je tahle pojata trochu volnějším stylem a také se v ní hodně zpívá, což samozřejmě některým lidem poměrně dost vadí a čekali od pohádky trochu víc.

I když je Popelka takové malé rozkošné pískle, po delší době sledování vás Eva Hrušková začne jistým způsobem iritovat. Popelka má být sice zakřiknutá a nemá si ze začátku věřit, ale na druhou stranu nemůže působit primitivně.

Bohužel mladičká Eva místy opravdu jednoduše působí a vy nemáte chuť se dál dívat na holku v rozpuku, která vypadá, že neumí ani do pěti napočítat.

2. Popelka (2015) - hlavní role Lily James

Zmlsaný český divák se nikdy nespokojí se zahraničními pohádkami. My zkrátka máme jedny z nejkrásnějších pohádek a ostatní země se nám jen stěží vyrovnají. Když se navíc domluví USA a Velká Británie a udělají novodobou Popelku, máte oprávněný strach.

Samozřejmě, že v tomhle podání se jisté kýčovitosti zkrátka nevyhneme, ale stále to ještě není tak hrozné jako například Moderní Popelka v podání Hilary Duff, která nebyla ani z poloviny tak krásná jako Lily James.

Sázka na Lily James byla sázka na jistotu. Herečka má kouzelný obličej, který je pro role princezen jako stvořený. Popelka v jejím podání neztratila pověstnou jiskru a kouzlo. Některým ovšem vadilo, že Lily je místy až příliš nudná.

Je jasné, že v roli Popelky se nejspíše nemůžete kdovíjak vyřádit, ale při sledování této pohádky se sem tam přistihnete, že vás začínají mnohem více bavit její příšerné sestry než samotná Popelka.

3. Tři oříšky pro Popelku (1973) - hlavní role Libuše Šafránková

Klasické a zároveň nejoblíbenější ztvárnění Popelky, které Češi doslova milují. Tahle pohádka nikdy neomrzí a kdyby se o Vánocích neobjevila na televizních obrazovkách, jistě by byla spousta lidí zklamaná.

Nádherná příroda, perfektní kulisy, autentické prostředí a skvělé herecké výkony Česko-německé zpracování ze všech možných variací Popelek vítězí na celé čáře. Navíc je Libuška Šafránková přesně taková Popelka, jakou si většina z nás představuje.

Krásná, vtipná, zábavná a navíc od ní nemůžete odtrhnout oči. Není tuctová a koukáte na ni od samotného začátku až do konce.

Související články

Další články