Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

3 nejlepší vtipy k nepodařené hradní pietě: Kde asi udělali soudruzi chybu...

3 nejlepší vtipy k nepodařené hradní pietě: Kde asi udělali soudruzi chybu...
Zdroj: Se souhlasem Vain.92
SATIRA

Česko je v úterý na nohou kvůli gestu, které v pondělí večer připravil Pražský hrad. Třicet tisíc zapálených svíček za třicet tisíc obětí nemilosrdného koronaviru. Akt vyvolal celou řadu rozporuplných reakcí; lidem totiž vadí zapálené svíčky vložené do plastových kelímků na pivo. Kromě všemožných dohadů o tom, zda je to dehonestující či není, vznikla i řada vtipů, které se šíří internetem doslova raketovým tempem. A některé z nich jsou i od grafika redakce eXtra.cz, který si říká Vain.92.

Zapálené svíčky na Pražském hradě jsou společenským tématem číslo jedna! V pondělí večer první svíčku v kelímku od piva na hradním nádvoří zapálil prezident České republiky Miloš Zeman společně s manželkou Ivanou a dcerou Kateřinou. Zeman v úvodu celé akce vyjádřil názor, že za část obětí epidemie covidu neseme odpovědnost my sami, a to svou lhostejností a lehkomyslností. Zároveň ale míní, že díky masivnímu očkování nejpozději v září letošního roku epidemie v Česku skončí. Budeme na ni vzpomínat jako na strašný sen a budeme věřit, že alespoň v době naší generace se nic podobného nebude opakovat, řekl prezident.

Pietní akt za ty, které dohnal krutý covid-19, se však setkal s řadou rozporuplných reakcí. Lidem vadí svíčky v kelímcích od piva, a tudíž se celá akce setkala s velkou vlnou kritiky a internetoví vtipálci toho okamžitě využili k tvorbě koláží.

Svíčková v kelímku

Slavný kolážista TMBK si celonárodní debatu o svíčkách v kelímcích vyložil po svém a na Instagramu zveřejnil satirickou fotomontáž svíčkové v kelímku od piva. A kdo ví? Možná z toho bude nový pokrm vhodný k prodeji z výdejních okének.

Roztaví svíčka kelímek?

Kolážista Vain.92, který spolupracuje s redakcí eXtra.cz, reagoval na poznámky, se kterými se ihned po zahájení pietní akce roztrhl pytel – není dobrý nápad dávat svíčku do plastového kelímku. Vážně není. Uznávaný grafik tavící se kelímek zasadil do slavného filmu Pelíšky a do legendární scény s plastovými lžičkami, které se v kávě roztekly.
Desetitisíce kelímků, tolik jako čítá armáda filmového zlosyna
Satirik Vain.92 se ke kelímkové kauze svou koláží vyjádřil ještě jednou. Třicet tisíc pivních kelímků naklíčoval do legendární scény z Pána prstenů, kdy zlořád Saruman představuje svému pobočníkovi armádu agresivních skřetů, kteří jsou připraveni zničit vše živé. Podobnost s prezidentem Zemanem je čistě náhodná.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy