Obezita je nemoc. To je potřeba si přiznat hned na úvod. Malá obezita je malá nemoc asi jako nachlazení. Střední obezita je střední nemoc asi jako cukrovka. A pak tu máme kategorii sádelnatých koulí a to je nemoc jako třeba rakovina.

Těmto slavným tlustým ženám nejde o to, vypadat sexy (i když to tvrdí v každém rozhovoru), jde jim v první řadě o holý život. Brutální obezita totiž zabíjí.

Slavné tlusťošky se nepředvádí proto, aby ukázaly, že i „boubelka“ (haha) může mít sebevědomí. Ony se předvádí, protože jim za to někdo platí. Mnohdy je to totiž jediná činnost, které jsou schopny a za kterou mohou získat prachy.

V ženských magazínech a další lifestylových projektech teď frčí taková milosrdná lež, že nemocné slonice neexistují, že jde jen o „sexy boubelky“ nebo o „modelky XXL“ anebo dámy, které mají "nějaké to kilo navíc“.

Sorry, ale když má dvacetiletá holka 150 kg, tak nemá „nějaké to kilo navíc“. Tak má prostě navíc rovný metrák.

Respektujeme, že obezita může mít důvod v poruše metabolismu a že to nemusí být vždy jen výsledek nezřízeného žraní. Nebudeme se těm lidem smát, jsou nemocní.

Ale přestaňme si nalhávat, že mít 150 kg je normální. To by někdo mohl začít říkat, že je normální mít cukrovku nebo rakovinu. Takže ještě jednou: NENÍ TO NORMÁLNÍ A NENÍ TO HEZKÉ.

Na americkém televizním kanále TLC teď veřejnosti ukazují, jak se takovým oživlým tankům žije.

Mezi hlavní hvězdy nechutné série patří Mikel Ruffinelli (42) z Los Angeles, která je zapsána do Guinnessovy knihy světových rekordů jako žena s největšími boky na světě. Tvůrci pořadu ji například zachytili v situaci, kdy není schopná vylézt ze sprchy, ale do kamery volala, že je na své boky pyšná (v poslední fázi tuk začíná evidentně tlačit na mozek).

Společnost jí dělá Marlena Plummer z amerického Long Islandu. Tahle holka o sobě tvrdí, že je sexy, že ji svádí jeden chlap za druhým a že nejvíce si odpočine, když může tančit u tyče.

A pak tu máme ženu jménem Claudia Denise Souder. Ta se živí v Las Vegas jako striptérka. Její partner Steve tvrdí, že ze všeho nejvíce na své ženě obdivuje její boky. V pohodě, chápeme, že kdyby řekl něco jiného a ona mu dala facku, že ho už neprobere ani živá voda.