Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

3 nejbohatší čeští hokejisté: Za jediný den si hoši přijdou až na milion korun

3 nejbohatší čeští hokejisté: Za jediný den si hoši přijdou až na milion korun
Zdroj: Extra.cz
+ Další 4 fotografie
Platy hokejistů
Někteří hokejisté si za pouhou hodinu přijdou na to, co si vydělá průměrný Čech za celý měsíc. Řeč samozřejmě není o hráčích v české extralize, nýbrž o těch, co hrají v zámořské NHL. Královské platy se často vyšplhají až na stovky milionů ročně. A my jsme pro vás sestavili žebříček tří nejlépe placených českých hokejistů.

Přibližně 380 milionů korun ročně si vydělá nejlépe placený hráč NHL Mitchell Marner z Kanady. Pro představu, za svůj plat si může pořídit například více než 400 nových aut Škoda Octavia nebo téměř 50 bytů v Praze. A to nemluvíme o tom, kolik si hráči obecně vydělají na lukrativních podpisech se světovými obchodními značkami. Z českých hráčů se k Marnerovi přiblíží pouze Jakub Voráček, přitom jeho plat není ani zdaleka tak královský, jako dostává kanadská hvězda.

Jakub Voráček

Pravé křídlo týmu Philadelphia Flyers si vydělává z českých hráčů solidně nejvíc. V roce 2015 tehdy pětadvacetiletý Jakub Voráček (30) prodloužil smlouvu s Letci na osm let. Dohodnutá odměna za toto období? 66 milionů dolarů, což bylo při tehdejším kurzu v přepočtu 1,6 miliardy korun! Po započtení podpisového bonusu si pak hráč přijde každý rok na 9,25 milionu dolarů. To dělá v českých korunách přibližně 220 milionů. Nutno podotknout, že podpis takhle dlouhých smluv bývá pro klub často hazard. V uplynulé sezoně se zrzavému útočníkovi příliš nedařilo, což se s přihlédnutím k jeho výplatě nelíbilo jak zaměstnavateli, tak fanouškům.

David Krejčí

Ještě rok před tím, než se Voráček stal nejlépe placeným českým hokejistou, zaujímal toto místo centr David Krejčí (34). Když mu bylo 28 let, podepsal v roce 2014 šestiletou smlouvu na 43,5 milionu dolarů. Ročně si tak měl přijít na 7,5 milionu dolarů, v roce 2019 se ale s klubem Boston Bruins dohodl na upravení smlouvy a od té doby pobírá o půl milionu méně. Důvodem klubu byla snaha o získání většího prostoru v platovém stropě, faktem také je, že se Krejčí potýká s častými zraněními.

David Pastrňák

Na třetím místě je současný nejlepší český hokejista a zároveň spoluhráč Krejčího David Pastrňák (24). Šikovný křídelník podepsal s Medvědy v roce 2017 šestiletou smlouvu s příjmem 40 milionů dolarů. Tehdy bylo Patrňákovi pouhých 21 let! Ročně mu klub vyplácí 6,8 milionu dolarů. Při hráčově současné produktivitě, kdy byl letos po zkrácené základní části vyhlášen spolu s Alexandrem Ovečkinem nejlepším střelcem NHL, se dá očekávat, že se v budoucnu stane jedním z nejlépe placených hráčů celé soutěže.

V příloze s fotkami naleznete další hráče v pořadí spolu s dvěma nejlépe placenými hokejisty ruské KHL.

Související články

Další články