Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

3 levné dekorace, které (nejen) zahradu okamžitě zútulní

3 levné dekorace, které (nejen) zahradu okamžitě zútulní
Zdroj: www.bonami.cz
Zahradní dekorace
Kdo má zahradu či balkon, už se na ně pomalu přesouvá. Jestli nechcete do zahradního vybavení investovat majlant, ale rádi byste venkovní prostory trochu zkrášlili, máme pro vás hned 3 tipy. Venkovní osvětlení, odolné koberce i ptačí budky přesně dostojí rčení: Za málo peněz hodně muziky.

Lucerny a venkovní osvětlení

Venkovní osvětlení vám na zahradě udělá velkou parádu. Za tmy se díky němu kolem domu neztratíte a navíc vytváří velmi příjemnou romantickou atmosféru. Pořiďte na příští párty světelné řetězy, pár svíček, luceren a lampionů. Lucerny se dají pořídit se svíčkou či v LED provedení.

Co všechno můžete osvítit? Nejen zahradní posezení, ale také okrasné keře, pěšinky, chodníky, bazén či jezírko, velké kameny a nejrůznější dekorace. Pomocí bodových světel krásně olemujete kraje záhonů. Bílé světlo bude slušet květinám a stromům, nezkreslí totiž jejich živé barvy. Žlutá se naopak bude hodit k zahradnímu nábytku či bazénu. Je příjemnější pro oči a odrazuje dotěrný hmyz.

Pár světýlek udělá s vaší zahradou divy

Zahradní textil

I ten nejunavenější zahradní nábytek zkrášlí pár polštářů a plédů. Vyzkoušejte například velký trend vrstvení textilu. Stačí na sebe naskládat několik dek a plédů z různých materiálů a venkovní pohovka bude hned vypadat lépe. Stačí se jen držet jednotné barevné palety nebo vyzkoušet různé struktury bílého textilu. Bílá se může zdát na zahradu nepraktická, ale naopak snese i méně šetrné praní. Případné skvrny lze vybělit směsí citronu a soli a nechat uschnout na slunci.

Pohodlné polštáře můžete naaranžovat i kolem bazénu. Zkuste ty z odolného materiálu Sunbrella, které si poradí s vlhkostí i slunečním zářením a jsou tak na ven jako dělané. Textilie je pevná, voděodolná a snadno se čistí.

V módě je zařizovat venkovní posezení stejně jako útulný obývák. K tomu vám nesmí chybět svíčky, světýlka a samozřejmě pohodlné venkovní koberce. Ty jsou velmi odolné, často oboustranné či z recyklovaných materiálů.

Odolné polštáře a pufy z textílie Sunbrella najdete na Bonami pod značkou Hartman

Ptačí budky

Díky této dekoraci k vám zavítá roztomilé ptactvo, zpestří vám den a ještě se postará o nežádané škůdce. Až budete budku pro ptáky vybírat, nenechte se zlákat pestrobarevnou paletou a volte neutrální přírodní tóny, které mají ptáci raději. Ideální prostor pro takové útočiště bude na výše položeném místě, asi 2–3 metry nad zemí).

Strom by měl být na klidném místě a také daleko od postřiků pesticidů a dalších jedů. Jestli plánujete pořídit budek víc, umístěte je alespoň 20 metrů od sebe. Pomyslný vchod by měl směřovat na jih či jihovýchod. A co pro ptáčky nachystat? Nejvhodnější potravou jsou slunečnicová semínka a drcené vlašské ořechy. V menším množství můžete přidat pšenici, loupaný oves či semena máku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy