Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

13. komnata Miroslava Šimůnka: Pohádkový herec a moderátor byl závislý na lécích

Zdroj: Digital Media Production
televize
Herec a moderátor Miroslav Šimůnek odkryje svou 13. komnatu. Jeho velkým problémem byla porucha spánku, kterou začal řešit pomocí léků, na které si však vypěstoval dramatickou závislost. Příběh slavného prince popisuje cestu z bludného kruhu nespavosti, kterou herec podstoupil.

V pátek ve 21.10 na ČT1 uvede Česká televize premiérový díl 13. komnaty herce Miroslava Šimůnka.

Populární herec a moderátor Miroslav Šimůnek (42) se proslavil díky pohádce Z pekla štěstí. Po rychlém hereckém startu se začal objevovat nejen v rolích princů a milovníků, ale zahrál si i několik dramatických rolí v zahraničních projektech. Hercem se ale původně stát neměl. I přesto, že ve své rodné Jilemnici provozoval amatérské divadlo, vystudoval nejprve strojní průmyslovku, a po ní se dal na dráhu pojišťováka. Až po dlouhém váhání se rozhodl odejít do Prahy na vyšší hereckou školu. Tam ho objevil režisér Zdeněk Troška, který ho udělal slavným doslova přes noc. Pohádka Z pekla štěstí vynesla Mirkovi nabídky ke spolupráci se slavnými režiséry, jako byl třeba Jiří Krejčík nebo Dušan Klein a jeho kariéra rychle spoupala.

V roce 2010, kdy začal být extrémně vytížený jako moderátor a cestoval po celé republice, však začal mít kritické problémy s usínáním a nespavostí, které ho doprovázely od dětského věku. Oblíbil si především lék Stilnox, který mu pomáhal usnout. Brzo se stal na léku závislý a kombinoval ho i s jinými hypnotiky. Léčbu nejdříve odmítal, ale nakonec se rozhodnul a nastoupil na pětitýdenní léčbu v psychiatrické nemocnici v Brně. Podpořila ho jeho rodina a přátelé a Miroslavovi se podařilo uniknout z bludného kruhu nespavosti. Dnes usíná bez pomoci léčiv, srovnal si psychiku a objevil metody zdravého usínání. Po návratu z léčení dostal Mirek u producentů opět šanci a mohl se vrátit do roztočeného seriálu. Momentálně připravuje svůj vlastní televizní pořad a těší se novým výzvám jak v profesionálním, tak i v osobním životě.

Související články

Další články