Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

3 důvody, proč se bezdomovec Jarda neozval svým zachráncům, kteří mu pomohli dostat se z USA do Čech

Zdroj: YouTube.com
+ Další fotografie

Celý svět dojal příběh Jaroslava Němčovského (53), který se rozhodl odletět za prací do Spojených států, byl okraden a přišel o všechno, skončil mezi bezdomovci, ale nakonec jej potkala záchrana ve formě skupinky lidí z organizace Thread Society. I když do něj investovali spoustu peněz a posadili jej do letadla mířícího do jeho rodné krajiny, neozval se jim. Proč?

Jaroslav se rozhodl začít nový život v USA, jenže po příletu usnul na autobusovém nádraží, kde byl okraden o všechno, co měl. I přesto, že zašel na konzulát, tam mu nepomohli a Jarda tak byl ponechán napospas svému osudu mezi bezdomovci. Tam si ho asi po měsíci ale všimlo několik pracovníků z výše zmíněné organizace, a když jim Jaroušek sdělil svůj příběh a jediné přání, kterým bylo, vrátit se domů, rozhodli se mu pomoci.

Muži z Ostravska zaplatili hotel, oblečení, holiče, letenku domů a peníze na cestu. Jarda do Česka údajně dorazil před čtrnácti dny a svým zachráncům se měl ozvat. Proč tak ale neučinil? Jsou tu 3 možnosti:

1. Je to profesionální podvodník - je dost možné, že si Jaroušek svůj dojemný příběh vymyslel a živí se podváděním dobrých lidí. Létá si z Prahy do USA a zase zpátky a na nebožáka si jen hraje.

2. Nemá telefon ani internetovou přípojku - pokud Jarda přišel o veškeré své finance a věci, může být pro něj obtížné ozvat se svým zachráncům.

3. E-mail spadl do spamu - vzhledem k tomu, že se Jaroslav se samaritány dorozumíval jen rusky, je dost možné, že jeho e-mailová zpráva spadla do spamu. Jak je totiž známo, už od dob studené války mají Američané problém s Rusy komunikovat...

Související články

Další články