Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

3 důvody, proč provinční Česko nikdy nebude mít svou instagramovou celebritu

Ve světě takové celebrity mají, u nás zatím chybí.
Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
Instagram je fenomén a plno lidí na něm dokáže vydělat. Kim Kardashian, Dan Bilzerian, fitness fanatici nebo zadkové modelky. Česko má maximálně svého Leoše Mareše se svými slušnými 216 tisíci sledujícími. Není to málo, ale na milionové sledovanosti zahraničních hvězd to nemá. Tady se nabízí otázka, proč zase jednou zaostáváme za zbytkem světa.

Češi mají své specifické vlastnosti. Hlavně dokola shazují úspěchy a odhodlání druhých. To je i důvod, proč ti opravdu talentovaní lidé od nás odjíždějí a uspějí v zahraničí, zatímco u nás se nic pořádného neděje. Jedním z důkazů může být předávání Českého slavíka, kterého vyhrávají dekády ti samí lidé. Ale teď zpátky k tomu, proč nikdy nebudeme mít hvězdy na sociálních sítích.

1. Jsme nepřející

Holka z malé vsi to dotáhne mezi finalistky Miss. Budou lidi z vesnice hrdí, že slečna může reprezentovat jejich kraj a mluvit o něm v televizi a rozhovorech? Ne. V hospodách nebo internetových diskuzích uslyšíte spíš něco jako: „No jo, ta Novákovic mladá se vždycky radši fintila, než pomáhala na zahradě.“

Samozřejmě zazní i to, jak jsou tyhle holky hloupé/namachro­vané/moc sebevědomé/do života nepoužitelné. Podpořit ji na sociálních sítích nebo jí nedej bože dát hlas? Tůdle! Stejně začne chodit s nějakým fotbalistou. Náš Honza z návsi jí určitě není dost dobrý!

2. Neoceníme úspěch

Ve světě frčí proměny a motivace. Čtyřnásobná maminka se rozhodne, že nechce mít kolem pupku pneumatiku, a začne hubnout poporodní kila. Povede se jí to, nakonec zpevní i zadeček, zbaví se špeků na stehnech, upraví jídelníček… A celou dobu o svých úspěších píše na instáč, kde si ji přidávají další maminky, které se sebou chtějí také něco udělat. Followeři přibývají a z maminy je nakonec hvězda.

U nás ne. Tady musí mít zasloužilá matka zadek jako vrata od stodoly a na břiše strie. Běda, když se sebou chce něco udělat! Místo aby si doma dala čas od času pár výpadů, si do profilu na FB napíše do kolonky zaměstnání: „Mateřská, ale rozhodně ne dovolená“ a následující roky se věnuje výchově budoucích mamánků.

3. Češi neobjevili Instagram

Zatímco v Americe je už Facebook dávno out a mladí jedou na Instagramu nebo Snapchatu, u nás je to pořád hlavní sociální síť. Vlastně tady nemáme zaděláno na základnu, která by dotyčného podpořila natolik, aby prorazil i jinde. Statisíce sledujících nějací Češi mají, ale ti musí prorazit v zahraničí a několik let tam žít. Třeba taková Karolína Kurková (31). Jenomže tu už s Českem nemá nikdo pořádně spojenou…

Související články

Další články