Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

3 dobré rady, jak přežít rozvod bez hysterických scén

Rozvést se dá i v klidu.
Zdroj: profimedia.cz
Určitě se všichni shodneme na tom, že rozvod patří mezi velmi stresovou a zátěžovou situaci. Někdy je ovšem lepší včas odejít než zůstávat v nespokojeném manželství. My pro vás máme 3 rady, kterých když se budete držet, tak své manželství ukončíte s grácií.

Pokud jste s partnerem došli k tomu, že se váš čas naplnil a vaše cesty se rozdělují, je nejlepší začít hned jednat. Pro vás ani rodinu nemá smysl zůstávat v nefunkčním vztahu, který se už nedá obnovit. Každý má právo začít znova a partner by mu v tom neměl bránit ani mu nový začátek ztěžovat nějakou hysterií.

1. O všem si promluvit

Než vyslovíte definitivní verdikt rozvodu, bude lepší si vše dobře zvážit. Pobavte se s partnerem o jeho pocitech, názorech a nápadech. Vykomunikujte si vše, protože pak na to nějakou dobu nebude zřejmě prostor. Komunikace je důležitá nejen ve vztahu, ale i v době jeho konce.

2. Vše v sobě uzavřít

Poté, co se tedy rozhodnete ukončit několikaleté manželství, nastává čas, kdy je potřeba promluvit si sama se sebou. Své myšlenky sjednoťte a uzavřete v sobě celou tuto životní etapu. Uvědomte si, proč se věc stala a proč v partnerství nechcete pokračovat. Šuplík s názvem manželství uzavřete.

3. Jít dál

Důležité je dokázat opustit minulost a jít do budoucnosti. Snažte se neohlížet se za minulostí, chvíli vám to bude trvat, než se naučíte přeorientovat své myšlení, ovšem pokud budete své myšlenky aktivně řídit, uvidíte, že za pár týdnů se budete cítit mnohem líp.

Související články

Další články