Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

3 děsivé domy s hororovou minulostí v našich končinách: Tady byste určitě neusnuli

Zdroj: profimedia
Nejen uvnitř, ale už jen z fotografií na tyto domky vám zaručeně naskočí husí kůže. Děsivé domy, které se nacházejí v České republice, jsou plné strašidelných příběhů. Ten, kdo by na těchto místech přečkal noc, by si určitě odnesl do života trauma a psychické problémy. Co se v těchto opuštěných domech děje?

1) Statek Pohádka

Tady si určitě jako v pohádce připadat nebudete. Děsivý statek se proměnil v místo hrůzného činu, který se dá srovnat s hororem. Chátrající stavení se nachází v jižních Čechách Statek a jeho další dvě části postavila německá rodina Pangerlových daleko od všeho a od všech.

V roce 1828 vypukl v tamní vesnici silný požár a všechno bylo spáleno. Tuto tragédii dávali místní za vinu stařeně, která měla být údajně čarodějnice Bydlela na okraji obce v chatrči. Nakonec místní ženu ukamenují a ta se až do své smrti drží stromu, který na místě stojí dodnes.

Od té doby v Pohádce nemohl nikdo vydržet, jedni se zabili a druzí zase zbláznili. Jako by síla, která v domě panuje, nechtěla, aby se na místo vrátil opět život. V roce 1991 se po dlouhé době do budovy nastěhuje Ivan Roubal Ten byl v roce 2000 odsouzen za pět brutálních vražd na doživotí.

2) Penzion Nimrod

Nedaleko Mariánských Lázní se nachází opuštěný penzion Nimrod, který budí velkou pozornost. Budova s pohnutou minulostí se nachází v lesích, kde původně byla i kavárna, kterou navštěvovali lidé za první republiky. V té době bylo místo velmi oblíbené. Během druhé světové války byl však penzion přeměněn na sanatorium pro zraněné vojáky.

Je to opravdu velmi ponuré místo se zvláštní atmosférou. Dokonce je zapsáno na seznamu míst s výskytem paranormálních jevů. Od roku 2006 je penzion prázdný a chátrá. S tímto místem je spojeno mnoho tajemných příběhů. Bývalí návštěvníci slyšeli hlasy a každý večer viděli záhadná světla, která "chodila" po budově. Dokonce se mění i teploty v místnosti, kdy se najednou teplota sníží o několik stupňů.

3) Hájenka na Výšince

Děsivé místo, kterému se říká hájenka na Výšince, děsí nejen místní, ale i široké okolí již od padesátých let. V té době se tu totiž stala šestinásobná vražda, kterou spáchala pomatená žena. Existují však i teorie, že zde měli nacisté vyvraždit celou rodinu. Nachází se u hlavní silnice mezi Trutnovem a Jaroměří.

Dům je propojen s mnoha záhadnými věcmi, jako jsou duchové a paranormální jevy Podle svědků jsou zde každou noc slyšet záhadné zvuky, věci se pohybují samy a po místnosti jsou slyšet kroky.

U domu je také kamenný kříž, který se naklání k hájence. Jakoby někdo varoval budoucí nájemníky, že nebudou jedinými v domě...

Související články

Další články