Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

29 DĚSIVÝCH fotek Černobylu v seriálu a realitě: Chaos, prázdnota a hasiči na smrtelné posteli

29 DĚSIVÝCH fotek Černobylu v seriálu a realitě: Chaos, prázdnota a hasiči na smrtelné posteli
Zdroj: archiv
+ Dalších 25 fotografií
velká galerie
Hra o trůny sice už skončila, ale během jejich posledních dílu vypustilo HBO do světa další seriálový trhák - Černobyl. Během prvních tří dílů se stal jedním z nejlépe hodnocených a dokonce překonal již zmiňovanou Hru o trůny. Seriál Černobyl si na serveru IMDb vysloužil perfektní hodnocení 9,5. Pětidílná série mapuje trýznivé chvíle po výbuchu jaderného reaktoru číslo 4 v černobylské jaderné elektrárně.

Před třiatřiceti lety v 01.23 hodin došlo v atomové elektrárně Černobyl k největší jaderné katastrofě. Následky ozáření se projevují i po více než čtvrt století. Z hustě osídleného přilehlého města Pripjať se stalo opuštěné město duchů.

Katastrofa se netýká jenom města Pripjať, ale také místa v běloruské oblasti Polesia, kde půdu a lidi silně kontaminoval radioaktivní spad. K největší jaderné havárii na světě došlo při testování reaktoru č. 4 Jaderné elektrárny Vladimira Iljiče Lenina

Koprodukce společností HBO a Sky se seriálem Černobyl sklízí pořádné ovace. Fanoušci si seriál nemohou vynachválit, i když se našlo hned několik desítek lidí, kteří se snažili jisté situace a momenty v seriálu napadnout s tím, že takhle se to odehrát rozhodně nemohlo.

Vy se nyní můžete podívat do galerie na 29 unikátních fotek Černobylu, a to nejenom ze seriálu, ale také z reality.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy