Někteří milovníci konspiračních teorií jsou přesvědčeni, že uprchlická vlna je jen zastírací manévr. Žádný reálný problém s uprchlíky prý neexistuje, je to prý jen mlha, která má zakrýt daleko šílenější věci. Jde prý o to, že svět čeká obrovský finanční kolaps, kdy prakticky ze dne na den ztratí papírové bankovky veškerou hodnotu. Tím dnem by prý podle starých legend mělo být 28. září.

Mocní politici nás prý drží v nevědomosti, aby lidstvo nezačalo panikařit. Po 28. září už se bude obchodovat jen prostřednictvím virtuálních peněz, které lépe podléhají kontrole než nějaký svazek bankovek, který jde z kapsy do kapsy.

Dalším univerzálním platidlem by mělo zůstat zlato, které tento otřes přežije. Pokud ale máte doma schované eura nebo dolary, měli byste se jich podle těchto teorií rychle zbavit, za pár dní si za ně prý nic nekoupíte.

Ještě horší zvěsti vypouští ze svých úst záhadný reverend Efrain Rodriguez. Ten tvrdí, že mluví přímo s Bohem a že koncem září se Země srazí s asteroidem a život na naší planetě zanikne.

Podle Rodrigueze má asteroid dopadnout do Atlantického oceánu nedaleko Portorika. Vyvolá silné zemětřesení a obrovitánskou vlnu tsunami, která smete vše živé. Podle webu TN.cz, který konspirační teorie často rozebírá, bude z povrchu Země smeteno obyvatelstvo Severní i Jižní Ameriky.

Prezident USA Barack Obama byl prý o vesmírné srážce již informován a spolu s dalšími politiky a vlivnými obchodníky chystají řešení, které se ale bude týkat jen vyvolených.

Věříte tomu? Nebo vás nějaké konspirační teorie nerozhodí? Napište nám svůj názor do diskuze.