Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

278 demonstrací proti Andreji Babišovi: Po plném Václaváku bude protestovat celé Česko

Zdroj: Twitter
+ Dalších 18 fotografií
úterní demonstrace
Protesty proti premiérovi Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové pokračují. A požadavků demonstrantů je stále víc. V úterý se konají protestní akce na téměř 300 místech po celém Česku, na neděli 23. června je pak svolán obří protest na pražskou Letenskou pláň.

V úterý se bude proti Andreji Babišovi a Marii Benešové demonstrovat na 278 místech po celém Česku. Vyškrtnuta je tentokrát Praha, kde už demonstranti několikrát zaplnili Staroměstské i Václavské náměstí, zato se lidé sejdou třeba v Brně, Ostravě, Plzni, Českých Budějovicích a dalších městech.

Spolu s počtem demonstrantů přibývá i požadavků, které mají být splněny. Kromě demise Babiše i Benešové to je vrácení dotací Agrofertu státu. Zároveň by firma, kterou vložil premiér do svěřenského fondu, neměla v budoucnu dostat už žádné příspěvky. Spolek Milion chvilek pro demokracii rovněž chce, aby se Babiš zbavil svého mediálního domu.

Po úterních demonstracích se má další protest uskutečnit v neděli 23. června na pražské Letenské pláni. Tam by mohlo podle organizátorů dorazit přes 300 tisíc demonstrantů.

Související články

Další články