Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

27 dětí z tábora na Lounsku se otrávilo při večeři: Kuchaři jim připravili zakázané jídlo

Zdroj: Pixabay.com
otrava jídlem
Z dětského tábora v Žerotíně na Lounsku muselo být v noci ze středy na čtvrtek převezeno 27 dětí a jeden dospělý do do několika nemocnic. Děti se pravděpodobně na táboře otrávily jídlem. Některé z nich již byly z nemocnice propuštěny, ale další zůstávají i nadále v lékařské péči.

"Potíže charakteru zvracení, bolesti břicha, nějaký ten průjem. Zároveň tam byla i dospělá osoba, která měla výraznější zažívací potíže," řekl mluvčí záchranářů Prokop Voleník Tn.cz.

Sedmadvacet dětí a jednoho dospělého museli záchranáři převést do pěti různých nemocnic. Některé děti i nadále zůstávají hospitalizovány, další se vrátily již zpět. Pár rodičů se následně rozhodlo, že své děti z tábora odvezou.

Do nemocnice byly převezeny děti ve věku 7 až 14 let. Na dětském táboře se již od rána nachází hygiena, která vše prověřuje a hlavně se zaměřuje na způsob skladování potravin.

"Z prvních výpovědí nemocných dětí se pravděpodobně bude jednat o nedostatečně tepelně zpracované jídlo," komentovala situaci ředitelka krajské hygieny Lenka Šimůnková. Podle informací se mělo jednat o zapečené těstoviny, které měli účastníci táboru ve středu k večeři.

"Prostě tam, kde se dávají vajíčka a maso, uprostřed pekáče hrozí, že nebudou dostatečně tepelně zpracovány," dodala Šimůnková v reakci na to, proč zapečené těstoviny patří na seznam zakázaných jídel na táborech.

Vedení tábora se k celé situaci odmítlo vyjádřit. "Dneska tady máme tolik práce na řešení, že nemáme čas na to se k něčemu vyjadřovat. Rodiče dětí, který mají získat informace, už jsou informování ode mě," řekla programová vedoucí tábora. Podle informací televize Nova by měl tábor pokračovat dál bez přerušení.

Související články

Další články