Památný čtvrtfinálový zápas tehdy na Aztéckém stadionu v Mexico City sledovalo 115 tisíc diváků. Maradona dokázal, že má dvě tváře – tu geniální i tu podlou. Během tří minut zničil Angličany dvěma brankami. Nejprve si pomohl rukou, pak předvedl památné sólo.

Všichni na stadionu viděli, že maličký Maradona si v souboji s gólmanem Albionu Peterem Shiltonem pomohl rukou. Ale rozhodčí to neviděl. Bohužel. Protesty navztekaných Angličanů nebyly nic platné. Tuniský rozhodčí Alí bin Násir totálně selhal a ukázalo se, že na tak složitý a vypjatý duel zřejmě neměl být vůbec nominován.

Maradona dlouho tvrdil, že to přeci byla BOŽÍ RUKA. Že on je přeci fér hráč a tohle byl nějaký zásah vyšší moci.

Až v roce 2002 se ve své autobiografii slavný Argentinec přiznal, že podváděl. „Teď cítím, že mohu říct, co jsem tehdy nemohl. V té době jsem tomu říkal ‚Boží ruka‘. Blbost! Nebyla to Boží ruka, byla to Diegova ruka! Bylo to, jako bych Angličany okrádal,“ kál se Maradona. Nikdo mu ale jeho pozdní lítost nevěřil.

Věděli jste, že slavnou Boží ruku máme také v Česku? Tady ale legendární kousek nemá na svědomí fotbalista, ale politik. Tady se na to můžete podívat.