Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

25 let od úmrtí největší lásky Hany Maciuchové: Jaký byl herec Jiří Adamíra, jehož náručí prošly stovky žen?

Od úmrtí Jiřího Adamíry dnes uplyne již 25 let.
+ Další 3 fotografie
Životní láska Hany Maciuchové, televizní a filmová hvězda Jiří Adamíra, odešla do hereckého nebe před pětadvaceti lety. Jaký vlastně byl onen neodolatelný vznešený gentleman s bohatým milostným životem, s jehož smrtí se Maciuchová dodnes zcela nesmířila?

Jiří Adamíra byl muž s podmanivým hlasem, který kamkoliv vstoupil, působil jako noblesní intelektuál. Rodákovi ze středočeské Dobrovice podlehlo mnoho žen a jejich zájmu si herec užíval dosyta.

Ačkoliv Jiřímu, který vynikal zvučným hlasem, všichni doporučovali hudební kariéru, rozhodl se pro činohru. Hrál v Divadle pracujících ve Zlíně, kde se také poprvé se oženil. Následovalo jeho stěhování do Ostravy, kde se stal jedním z předním členů souboru Státního divadla, do něhož přešla i herečka Ljuba Benešová, která Jiřímu takříkajíc padla do oka.

Adamírovo manželství příliš nefungovalo, do Zlína jezdil méně a méně. Ljuba se nakonec stala jeho druhou ženou. Přesunuli se spolu do pražského Realistického divadla a narodil se jim syn Marek. Jenže ani tento vztah nebyl šťastný. Jiří měl mnoho obdivovatelek, kterým prý neuměl říct ne. A to málokterá žena dokáže překousnout.

Když se Jiří seznámil s Hanou Maciuchovou, byl ještě ženatý. Potkali se během natáčení televizní inscenace První radosti a hned přišla láska. Jenže tu byla manželka a syn, takže herec musel bojovat se svým svědomím.

„My jsme se s Jiřím nehledali. Potkali jsme se při práci, on byl ženatý a měl jedenáctiletého syna. Já byla buchta z Moravy a neuměla jsem si představit, že bych rozvedla rodinu. Rok jsme se scházeli a rozcházeli, zásadně a několikrát, a přesto jsme spolu museli být. Někdy si říkám, že člověk hledá lásku a ani neví, jak marná je jeho snaha. A pak někoho potkáte a přes všechny problémy s ním jste,“ uvedla v jednom z rozhovorů Maciuchová.

Jiří se nakonec přeci jen rozvedl, ale Hana se za něj nikdy neprovdala. A dodnes toho prý lituje. S Maciuchovou se každopádně velmi milovali, a to i přesto, že je od sebe dělilo dvacet let. Láska jim vydržela až do smrti. Herci se stala osudnou rakovina páteře, na jejíž komplikace zemřel 14. srpna roku 1993. S jeho odchodem se Maciuchová dodnes nesmířila. “Když Jiří zemřel, zkolabovala jsem, přestala jsem spát, ochořela jsem. Ale hlavně, vůbec nic mi nepomáhalo. Jiří Adamíra byl celý můj svět,” přiznala.

Mohlo by vás zajímat

Další články