Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

24 hodin po nehodě u Studénky: Vlakové neštěstí má třetí oběť, další bojují o život!

Vlak jel více než stokilometrovou rychlostí.
Zdroj: Drážní inspekce
Tragická nehoda u Studénky, při níž se srazilo Pendolino s kamionem, má další oběť. V nemocnici podlehl těžkým zraněním cestující z vlaku.

Tři mrtví, zhruba deset zraněných, z toho někteří jsou ve vážném stavu, taková je bilance vlakového neštěstí u Studénky, ke kterému došlo ve středu ráno. Jeden člověk zemřel na místě, dalšího se už nepodařilo oživit, třetí zemřel v noci na dnešek v nemocnici.

„U jednoho z těchto pacientů byla zranění neslučitelná se životem a včera v pozdních hodinách bohužel zemřel. Byla to devastační poranění končetin a hlavy,“ uvedl pro Českou televizi mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Tomáš Oborný.

K nehodě došlo před osmou hodinou ráno u Studénky na Novojičínsku. Pendolino se v plné rychlosti srazilo s kamionem při cestě z Bohumína do Františkových Lázní. Kamion, který převážel plechy, je totálně zdemolovaný. Proč řidič neprojel závory a nezabránil tak tragédii, to zatím není jisté. „Při jeho chování nemohu neříct, že lidská hloupost nezná mezí, protože tak, jak vidíme tu událost, tak je to jednoznačně lidské selhání,“ řekl ve středu na adresu řidiče ministr vnitra Milan Chovanec.

Související články

Další články