Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

230 000 dolarů za jednu fotku na Instagramu? S tím je teď konec! Americká vláda dala výstrahu celebritám!

Zdroj: instagram
Americké úřady rozeslaly na devadesát varovných dopisů celebritám, hvězdám Instagramu a jejich agentům. Nelíbí se jim způsob reklamy, která je na Instagramu tolik populární. Hvězdy se fotí se svými "oblíbenými" produkty, aby jim udělaly reklamu. Za to jsou firmami většinou velice tučně odměněny. To však z příspěvků většinou není patrné a své fanoušky tak trochu klamou. Právě to se nelíbí americké vládě.

Pokud jste v Americe instagramová hvězda a živíte se tím, že na svém profilu děláte reklamu jiné firmě, musíte to od teď uvádět na pravou míru. Americké úřady uveřejnily jména minimálně 47 celebrit, které měly ve středu obdržet varování. Mezi nimi nechybí hvězdy jako Jennifer Lopez nebo klan Kardashianek. Úřadům se nelíbí, že propagují výrobky, aniž by bylo zcela jasné, že se jedná o placenou reklamu

Přitom právě celebrity jsou za takovou reklamu pěkně tučně odměněny. Instagramové hvězdy si za jeden post účtují od jednoho do desítek tisíc dolarů, podle počtu sledujících A to prosím za jednu fotku s propagovaným produktem.

Celebrity jsou na tom ještě lépe. Například Kylie Jenner nejde s cenou pod 230 000 dolarů za jednu fotku Z takové fotky však žádný fanoušek nevyčte, kolik za ni dostala hvězda zaplaceno. Spíše si v tu chvíli myslí, že je to populární výrobek dané hvězdy, a běží si ho pořídit.

Pokud prý slavní budou propagovat firmy bez honoráře, z vlastní vůle, čistě z lásky k propagovanému výrobku, je všechno v pořádku. Pokud jsou však za své posty honorované, mělo by to z daného příspěvku být patrné.

Související články

Další články