Pokud jste v Americe instagramová hvězda a živíte se tím, že na svém profilu děláte reklamu jiné firmě, musíte to od teď uvádět na pravou míru. Americké úřady uveřejnily jména minimálně 47 celebrit, které měly ve středu obdržet varování. Mezi nimi nechybí hvězdy jako Jennifer Lopez nebo klan Kardashianek. Úřadům se nelíbí, že propagují výrobky, aniž by bylo zcela jasné, že se jedná o placenou reklamu.

Přitom právě celebrity jsou za takovou reklamu pěkně tučně odměněny. Instagramové hvězdy si za jeden post účtují od jednoho do desítek tisíc dolarů, podle počtu sledujících. A to prosím za jednu fotku s propagovaným produktem.

Celebrity jsou na tom ještě lépe. Například Kylie Jenner nejde s cenou pod 230 000 dolarů za jednu fotku! Z takové fotky však žádný fanoušek nevyčte, kolik za ni dostala hvězda zaplaceno. Spíše si v tu chvíli myslí, že je to populární výrobek dané hvězdy, a běží si ho pořídit.

Pokud prý slavní budou propagovat firmy bez honoráře, z vlastní vůle, čistě z lásky k propagovanému výrobku, je všechno v pořádku. Pokud jsou však za své posty honorované, mělo by to z daného příspěvku být patrné.