Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

22 let od tragické smrti lady Diany: Nehoda? Povel k odstranění měl vydat princ Charles

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Smutné výročí
Princezna Diana (†36) tragicky zemřela téměř na den přesně rok po rozvodu s princem Charlesem (70). Dnes si připomínáme smutné 22. výročí bouračky, při které matka princů Williama (37) a Harryho (35) zahynula. Anebo to bylo jinak? Mnozí konspirátoři dodnes věří, že povel k zabití Diany vydal právě Charles!

Kdyby lady Diana (†36) jenom náznakem tušila, jaká příkoří na ni po sňatku s princem Charlesem (70) čekají, slovo ano by nikdy nevypustila z pusy. Jenže se tak stalo a rodačka z anglického Sandringhamu se musela dát do boje.

Vztah s Charlesem narušily trhliny těsně po narození princů Williama (37) a Harryho (35). Trnem v oku královské rodině byla Diana pro své volnomyšlenkářství vždy. Hlubší rozpory se začaly projevovat v polovině 80. let, definitivním hřebíčkem do rakve pak byl Charlesův poměr s vévodkyní Camillou (72).

V záletnictví mu Diana nehodlala zůstat nic dlužná a sama měla několik milenců. Tím posledním byl Dodi al-Fayed (†42), s nímž seděla v autě při osudné tragédii. Rok předtím, a sice 28. srpna 1996, se po dlouhých tahanicích konečně rozvedla s Charlesem.

Ohledně pařížské bouračky z 31. srpna 1997 se ale neustále točí řada otazníků. Mnozí věří, že nešlo o nešťastnou nehodu, kterou způsobila honička s bulvárními fotografy. Existují konspirační teorie, podle kterých má na smrti lady Diany podíl královna Alžběta II. (93). Jiné zase mluví o tom, že příkaz k odstranění Diany měl vydat přímo princ Charles.

Chtěl si tak údajně zajistit ničím nenarušenou cestu ke královskému trůnu, na nějž však do dnešního dne stále neusedl.

Královská rodina se k těmto domněnkám nikdy nevyjádřila, mlčí i William s Harrym. A přestože se občas vyrojí spekulace, že princové svého otce kvůli Dianě nenávidí, jedinou oficiální verzí jejího nešťastného skonu je autonehoda v Paříži.

Související články

Další články