Tupac Shakur v noci 7. září 1996 v Las Vegas opouštěl s ostatními členy nahrávací společnosti Death Row zápas Mikea Tysona. V hotelové hale se ale dostal do potyčky se členem jistého gangu. Jejich konflikt zachytila kamera.

Když poté nastoupil s kamarádem Sugem Knightem do automobilu, měli namířeno na vystoupení do nedalekého klubu. Během cesty zastavili na křižovatce a vedle nich se objevil bílý cadillac, z něhož na rappera i Knighta kdosi několikrát vystřelil. Suge utrpěl jen lehčí zranění hlavy, zatímco Tupac byl zasažen čtyřmi ranami do oblasti hrudníku, pánve, pravé ruky a stehna.

K Tupacovi se chvíli po incidentu dostal policejní důstojník Chris Carroll. Ten byl tehdy na běžné cyklistické hlídce poblíž místa, kde se kriminální čin odehrál. “Měl jsem muže v jedné ruce, zbraň ve druhé a křičel jsem na ostatní chlapy, aby mi ho pomohli vytáhnout ven. Naštěstí mezitím na místo přišel kolega. Odtrhl ze mě Sugeho a když se mi ho podařilo konečně vytáhnout z auta, začal křičet: ‘Pac, Pac!’ Podíval jsem se na zem a uvědomil jsem si, že přede mnou leží Tupac Shakur."

Rapper se podle policistových slov snažil chvíli bojovat o život, nakonec to však vzdal se slovy “Nezvládnu to”. Poté se prý podíval Carrollovi do očí a ten se ho zeptal, kdo jej postřelil. Tupac se nadýchl a odpověděl: “F**k you!”. Po příjezdu sanitky rapper upadl do bezvědomí a po šesti dnech v nemocnici zemřel na následky vnitřního krvácení. “Případ je stále považovaný za nevyřešenou vraždu a takový incident nikdy není technicky uzavřený, ale už se nikdy nikam neposune,” dodal Carroll. Za Tupacovu vraždu nebyl dodnes nikdo odsouzen.