Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

20 nejděsivějších fotek, kterými se anorektičky inspirují na internetu!

Tohle se opravdu někomu líbí?
Zdroj: Twitter
+ Dalších 16 fotografií
Poruchy příjmu potravy jsou vážná onemocnění a v dnešní době o anorexii a bulimii slyšel zřejmě každý. Kvůli vyhublým a vyretušovaným modelkám má nemálo mladých dívek komplexy a snaží se nedostižný ideál krásy naplnit. A to tak moc, že se hubnutí zvrhne v extrém.

Anorektičky a bulimičky se sdružují na různých blozích a sociálních sítích. Jejich profily jsou v drtivé většině anonymní a nikdo neví, o koho jde. Přitom tam o sobě říkají velmi intimní záležitosti – rodinné problémy, deprese a vztahové záležitosti.

Místo vlastních fotek tam publikují ty, které našly na internetu. Takovým snímkům se říká „thinspiration“, tedy inspirace k hubnutí, a dívky se jimi motivují. Když to zvládly jiné holky, přeci to dají i ony. Aspoň tak přemýšlejí, když postují dívky kost a kůže.

Většina fotek je opravdu alarmujících a je vidět, že se nejedná o štíhlé dívky, ale i hladovkou a neustálým cvičením týrané holky, které svému tělu ubližují záměrně.

Bohužel takové obrázky slouží jako inspirace. Na to, kam až některé dívky dovedly poruchy příjmu potravy, se můžete podívat v galerii.

Související články

Další články