Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

20 nejděsivějších fotek, kterými se anorektičky inspirují na internetu!

20 nejděsivějších fotek, kterými se anorektičky inspirují na internetu!
Zdroj: Twitter
+ Dalších 16 fotografií
Poruchy příjmu potravy jsou vážná onemocnění a v dnešní době o anorexii a bulimii slyšel zřejmě každý. Kvůli vyhublým a vyretušovaným modelkám má nemálo mladých dívek komplexy a snaží se nedostižný ideál krásy naplnit. A to tak moc, že se hubnutí zvrhne v extrém.

Anorektičky a bulimičky se sdružují na různých blozích a sociálních sítích. Jejich profily jsou v drtivé většině anonymní a nikdo neví, o koho jde. Přitom tam o sobě říkají velmi intimní záležitosti - rodinné problémy, deprese a vztahové záležitosti.

Místo vlastních fotek tam publikují ty, které našly na internetu. Takovým snímkům se říká "thinspiration", tedy inspirace k hubnutí, a dívky se jimi motivují. Když to zvládly jiné holky, přeci to dají i ony. Aspoň tak přemýšlejí, když postují dívky kost a kůže.

Většina fotek je opravdu alarmujících a je vidět, že se nejedná o štíhlé dívky, ale i hladovkou a neustálým cvičením týrané holky, které svému tělu ubližují záměrně.

Bohužel takové obrázky slouží jako inspirace. Na to, kam až některé dívky dovedly poruchy příjmu potravy, se můžete podívat v galerii.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy