Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

20 let od premiéry Deníku Bridget Jones: Herečka Renée Zellweger se změnila k nepoznání

20 let od premiéry Deníku Bridget Jones: Herečka Renée Zellweger se změnila k nepoznání
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Veliká galerie
Je to už dvacet let od premiéry oblíbeného filmu Deník Bridget Jonesové. Smutný i komický život osamělé třicetileté Bridget žijící v Londýně, která kouří několik cigaret denně a stále marně hledá svou velkou lásku, si získal srdce mnoha diváků po celém světě. Jak se za dvě desetiletí změnili hlavní představitelé?

Když měl snímek Deník Bridget Jones 13. dubna 2001 premiéru, asi nikdo netušil, že z něj bude takový trhák, který si vyslouží další dvě pokračování. Příběh o trochu oplácanější třicátnici, u níž to jediné, co si přeje, je najít vysněného partnera, přestat kouřit a omezit pití alkoholu, si zamilovali lidé ze všech koutů světa. Jak nyní vypadají a co dělají hlavní představitelé Renée Zellweger (51), Hugh Grant (60) či Colin Firth (60)?

Renée Zellweger alias Bridget Jones

Postava Bridget Jones patří asi k nejzapamatovatelnějším, které kdy Američanka Renée Zellweger ztvárnila. Nejenže svou úlohu zahrála perfektně uvěřitelně, ale navíc se s postavou Bridget a jejím příběhem mohly ztotožnit ženy po celém světě. Kvůli roli musela herečka dokonce přibrat několik kilo, aby působila oplácanějším dojmem. Na herečce Renée Zellweger, která hrála mimo jiné například v muzikálu Chicago nebo životopisném snímku Judy, se ale roky od premiéry dost podepsaly. Zvlášť patrné je to posledních pár let.

Svět šokovala hlavně v roce 2014, kdy se po téměř čtyřech letech opět ukázala na veřejnosti. Mnoho lidí i jejích fanoušků bylo z jejího 'nového' vzhledu naprosto v šoku. Ihned začali spekulovat, že má plastiku obličeje, což herečka razantně popřela. Jenže její vzhled byl úplně jiný, než jak vypadala o pár let zpátky, což si mysleli i mnozí plastičtí chirurgové. Renée si na komentáře na svou osobu už zvykla, ovšem připustila, že v minulosti ji velmi trápily. „Mám svých starostí dost, nevím, kam dřív skočit, dnes už mě žádné řeči nerozhodí,“ uvedla v jednom ze starších rozhovorů.

Colin Firth alias Mark Darcy

Colin Firth ztvárnil v Deníku Bridget Jones postavu jménem Mark Darcy. Právě on řekl Bridget tu ikonickou větu, která naprosto podlomila kolena nejen jí, ale i všem divačkám, a to: „Mám tě rád takovou, jaká jsi.” Colin Firth patří bezesporu k nejlepším britským hercům současnosti a i přesto, že už nehraje v takové míře jako v minulosti, vybírá si projekty, které vždy stojí za to.

Hrál například v celosvětově úspěšném muzikálu Mamma Mia! po boku hvězd jako Meryl Streep, Pierce Brosnan či Stellan Skarsgård. Kromě toho se objevil také ve snímcích Láska nebeská, Dívka s perlou, Kingsman či Valmont, který režíroval Miloš Forman Colin Firth je považován nejen za klasického britského gentlemana, ale také ukazuje, jak se správně stárne s grácií, přestože už dovršil šedesáti let.

Hugh Grant alias Daniel Cleaver

Sukničkáře Daniela Cleavera ztvárnil starý mládenec Hugh Grant, kterému byla postava šitá přímo na tělo. Flirtující zprávy Daniela a Bridget v pracovní době o neexistující sukni je něco, co diváky rozhodně nenechalo chladnými. Jenže jejich románek skončil v momentě, kdy se Bridget dozvěděla, že si Daniel zároveň začal s mladou a podstatně štíhlejší ženou. I proto patří Daniel Cleaver spíše k záporným postavám a Hugh Grant zahrál muže, který Bridget citově ublížil.

Herec Hugh Grant podobně jako Colin Firth také patří k nejlepším současným hercům Velké Británie. Kromě dvou dílů Bridget Jonesové si zahrál například i ve filmech Notting Hill, Láska nebeská, Hudbu složil, slova napsal, Gentlemani nebo Rozum a cit. Kromě jeho filmové kariéry média také neustále rozebírají jeho vztah k ženám. Jak se zdá, Hugh ani ve svých šedesáti letech stále nemůže najít osudovou lásku. Nejdelší románek prožil s anglickou herečkou a modelkou Elizabeth Hurley, který ale skončil poté, kdy byl Hugh v roce 1995 přistižen, jak mu poskytuje o*ální uspokojení prostitutka tmavé pleti.

V galerii se můžete podívat, jak hvězdy filmu vypadaly dříve a jak vypadají nyní!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy