Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

20 emotivních fotek z posledního rozloučení s hrdinou z Afghánistánu Martinem Marcinem

+ Dalších 16 fotografií
V Chomutově se v úterý uskutečnilo poslední rozloučení se šestatřicetiletým štábním praporčíkem Martinem Marcinem. Hrdina padl v Afghánistánu, kde se stal obětí sebevražedného atentátníka.

Smuteční obřad se uskutečnil v chomutovském kostele svatého Ignáce z Loyoly. Uvnitř chrámu proběhl smuteční akt bez účasti novinářů.

Před chrámem pak byly mrtvému hrdinovi složeny vojenské pocty. Nad Chomutovem přeletěly armádní stíhačky a ozvala se čestná salva.

Martin Marcin byl nejstarší ze tří zabitých vojáků a svoji práci bral bezesporu jako poslání. "Já tady žít nemůžu, nemůžu se dívat na uhlazený chlapy v upnutých růžových tričkách s kabelkou přes rameno. Potřebuju na misi, do Afghánistánu, tam jsem chlap, tam dělám práci, která má nějaký smysl,“ říkával.

Měla to být jeho poslední mise, chtěl si potom koupit psa a usadit se… Podívejte se na emotivní fotky z posledního rozloučení s hrdinou z Afghánistánu.

Související články

Další články