Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Zakleté pírko: 5 zajímavostí, které jste možná o pohádce netušili

Zakleté pírko: 5 zajímavostí, které jste možná o pohádce netušili
Zdroj: CinemArt
+ Dalších 8 fotografií
zajímavosti

Zakleté pírko Zdeňka Trošky (68) je jednou z mála pohádek, kde se vůbec nevyskytují čerti. Ty slavný režisér vyměnil za dvě čarodějnice a vodníka, jehož ztvárnil známý komik Lukáš Pavlásek (42). Film vypráví příběh chudé dívky Aninky žijící na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když to sestry zjistí, pírko jí vezmou, zničí a Vítek tak zmizí. Aninka se tak vydává na cestu za záchranou svého milého.

Zdeněk Troška v pohádce Zakleté pírko opět sází na milovanou klasiku, tedy na souboj dobra se zlem. Víte však o filmu všechno? Připravili jsme pro vás 5 zajímavostí, které jste možná o pohádce nevěděli.

- Herečka Anastasia Chocholatá (Aninka) si kvůli filmu změnila barvu vlasů.

- Režisér Zdeněk Troška napsal scénář se svým pomocníkem Markem Kališem z velké části v Itálii.

- Kvůli nepříznivému počasí bylo několik scén přepsáno z exteriérů do interiéru.

- Troška prohlásil, že se při psaní scénaře inspiroval knížkou „Krása nesmírná“. Jedná se o soubor ruských pohádek, konkrétně pohádkou „Peříčko Finista Jasného sokola“.

- Anastasia Chocholatá prohlásila, že nejhorší bylo natáčení se žábou, protože z nich má hrůzu. Proto v některých scénách byla použita plastová žába.Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy