Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

2 tisíce nakažených za noc, přes 250 obětí. Šíření koronaviru zrychluje

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
koronavirus
Za jediný den přibylo 2102 nakažených koronavirem, podlehlo mu dalších 46 lidí. Celkový počet obětí zákeřné nákazy, která se šíří od prosince z čínského Wu-chanu, se tak vyšplhal k číslu 259. Nemocných je už 11 940.

S odvoláním na čínskou státní televizi o nových datech informovala agentura Reuters.

Šéf wu-chanských komunistů řekl, že koronavirus začali lékaři detekovat novými, efektivnějšími testy. Právě v jedenáctimi­lionovém městě je situace nejdramatičtější. Tři čtvrtiny zemřelých pocházely z Wu-chanu.

Vše o koronaviru ČTĚTE TADY

Největší počet nakažených má Čína, a sice 11 791. Následuje Thajsko s 19 pacienty, Japonsko se 17, Singapur se 13, Hongkong s 12 a Jižní Korea s 11. V Evropě se jedná o jednotky, tři nakažení jsou v německém Bavorsku, jež sousedí s Českem.

Nikomu, kdo byl v posledních dvou týdnech v Číně, nedovolí Spojené státy vstoupit na své území. Stejné opatření přijal i Singapur. V Česku jsou bezpečnostní otázky zatím pouze předmětem politické debaty.

Související články

Další články