Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

2 dny po odchodu starší sestry slaví narozeniny: Miroslava Šafránková o smrti Libuše

Miroslava Šafránková si se sestrou Libuší zahrála například v Malé mořské víle.
Zdroj: Se souhlasem Filmové studio Barrandov / Koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
VYJÁDŘENÍ

V pátek 11. června slaví své třiašedesáté narozeniny herečka Miroslava Šafránková, o 5 let mladší sestra fenomenální Libuše Šafránkové, jejíž odchod národ v těchto dnech oplakává. Miroslava, která se v mládí rovněž věnovala herectví, se proslavila svými ikonickými rolemi ve filmech Malá mořská víla nebo Jak svět přichází o básníky. Pro deník Blesk promluvila o smrti Libušky.

Miroslava Šafránková, mladší sestra slavné Libuše, která náhle zemřela ve středu 9. června, slaví jen dva dny poté 63. narozeniny. Herečka, jež se proslavila jako Borůvka ve filmu Jak svět přichází o básníky nebo jako Malá mořská víla ve stejnojmenném snímku, si bezesporu představovala jinou oslavu, než že bude truchlit nad ztrátou své o pět let starší sestry Libušky.

Záhadné úmrtí starší sestry

Smrt Libuše Šafránkové zasáhla celý národ, co se ale vlastně stalo? Asi mi nebudete věřit, ale ani já dosud nevím, co se stalo. Bylo to tak nečekané... Volala jsem synovci, ale on mi také nebyl schopen nic říci. Víte, já si myslím, že to ještě nevědí ani lékaři, že to zkoumají, řekla deníku Blesk Miroslava.

Libuše měla dva dny před svým skonem osmašedesáté narozeniny a dokonce doma příjimala gratulanty. Jaké to bylo? Jaká oslava to asi mohla být, když za hodinu odjížděla do nemocnice...? Ale radost měla, to víte, že ano, popsala paní Mirka pro Blesk.

Skvostná česká herečka Libuše Šafránková, hvězda filmů Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice, Vrchní, prchni! nebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, se v minulosti potýkala s vážnými zdravotními komplikacemi. V roce 2014 musela podstoupit náročnou operaci, při které jí odebrali nádor. Poté následovala další léčba.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy