Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

17. listopad připravili komunisté ve spolupráci s tajnými službami, prozradil lidu Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek říká často nepopulární věci.
Zdroj: twitter.com
To, co se už dlouho šeptá, konečně někdo řekl na plná ústa. 17. listopad není produktem studentů a obyčejných lidí. 17. listopad byla akce elitních komunistů a tajných služeb, uvedl Miroslav Kalousek.

Miroslav Kalousek (TOP 09) se nebojí říkat nepopulární a nepříjemné věci. Na 17. listopad si ale pro lid České republiky připravil opravdovou bombu. Revoluci prý připravili komunisté. V klidu předali moc a pak se nenápadně vrátili do důležitých křesel. A lid jim to sežral i s navijákem.

„Jsem hluboce přesvědčen, že 17. listopad 1989 jsme nepřipravili my, řadoví svobodomyslní lidé, ale intelektuální elita totalitního režimu čili zpravodajské služby. Tato elita si uvědomovala, že režim se hroutí, že se musí něco stát a že by přeměnu měli udržet pod kontrolou. Zaplať pán bůh, ta spontánní touha po svobodě a demokratická tradice byly tak veliké, že se jim to brzy vymklo z rukou. Jenže to nikdy nevzdali. Trpělivými, postupnými kroky, držením pozic ve státní správě, ve školství, postupnou infiltrací do politických struktur a občanské společnosti, zveličováním chyb a šířením blbé nálady postupně připravovali cestu svému snu obsadit pozice ve formálně svobodné a demokratické zemi,“ uvedl Kalousek v rozhovoru pro Reflex.

Mohlo by vás zajímat

Další články