Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

17 filmů, ve kterých se objevila katedrála Notre-Dame: Znáte je všechny?

+ Dalších 28 fotografií
je slavná
Katedrálu Notre-Dame proslavil zejména román Victora Huga pojmenovaný Chrám Matky Boží v Paříži. Jedna z nejdominantnějších staveb Paříže se však objevila i v řadě filmů či pohádek. Znáte je všechny?

Velkolepou stavbu Notre-Dame v pondělí pohltily plameny. Smutná zpráva zasáhla celý svět. Hlavní konstrukce stavby byla zachráněna a na opravu katedrály byla zahájena mezinárodní sbírka. Kolik se už vybralo, se dozvíte zde.

Na památku monumentální stavby jsme pro vás připravili seznam snímků, ve kterých se Notre-Dame objevila.

Každý jistě zná román od spisovatele Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži z roku 1831. Děj se odehrává právě ve vyhořelé katedrále a popisuje život v tehdejší Paříži z pohledu škaredého zvoníka chrámu. Podle slavné předlohy francouzského představitele romantismu se natočila řada filmů se stejnojmenným názvem. V jednom z nich si zahrál i Anthony Hopkins (81) nebo Salma Hayek (52). Dokonce podle knihy vznikla i kreslená pohádka od Disneyho pojmenovaná Zvoník u Matky Boží, ke které byl vytvořen i druhý díl. Společnost Walt Disney představila ještě dvě pohádky, v nichž se katedrála objevila. Ty už ale se zvoníkem nemají nic společného. Máme na mysli animák o myším kuchaři Ratatouille a druhé pokračování pohádky o mluvících vozidlech Auta 2.

Katedrálu Notre-Dame, kterou se naštěstí podařilo uhasit, jsme mohli spatřit i v řadě jiných snímků než těch o hrbatém Quasimodovi. Zcela jistě sem patří romantická komedie Amélie z Montmartru, ve které hlavní roli ztvárnila herečka Audrey Tautou (42). Scénka, kde je zachycen chrám, přichází hned ze začátku geniálního dramatu. Spojení s ním je opravdu zajímavé. Co se tam odehrálo, se dozvíte na konci fotogalerie.

Pěkný záběr na stavbu je vidět také ve fantasy filmu Van Helsing, jehož role se ujal krasavec Hugh Jackman (50). Přemožitel a lovec přízraků se setká s katedrálou ve scéně, kde bojuje s panem Hydem přímo na jedné z věží. To ale nejsou všechny filmy. Podívejte se do fotogalerie na další snímky, ve kterých jste Notre-Dame mohli vidět.

Mohlo by vás zajímat

Další články