Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

16 milionů lidí v izolaci: Sever Itálie se ocitl v karanténě, Češi se mohou vrátit domů

Zdroj: Profimedia.cz
nařízení
Italská vláda učinila v souvislosti s šířícím se koronavirem mimořádné opatření. Takřka celý sever Itálie se ocitl ze soboty na neděli v karanténě. Region Lombardie, který se skládá z dvanácti provincií a kde ještě před pár dny lyžovaly tisíce lidí, je v úplné izolaci. Turisté se ale mohou z uzavřených oblastí vrátit do svých domovů.

Téměř šestnáct milionů lidí se ocitlo v naprosté izolaci. Italská vláda nařídila karanténu pro oblast Lombardie a dalších 14 provincií včetně hojně navštěvovaných měst Milána či Benátek. Italský premiér vydal příkaz k izolaci ze soboty na neděli. Někteří lidé se snažili před nucenou karanténou uprchnout.

Vládní nařízení

"Italský premiér Giuseppe Conte v noci na dnešek nařídil faktickou izolaci Lombardie a dalších 14 provincií v regionech Emilia-Romagna, Piemont a Veneto. Jsou však povoleny návraty do svého bydliště. Chtěl bych ujistit naše občany v těchto oblastech, že se mohou vrátit zpět do ČR," oznámil na svém Twitteru ministr Adam Vojtěch

Lidé, kteří byli v Itálii na dovolené či za jiným účelem se tedy mohou vrátit do svých domovů. Česká vláda jim však nařizuje povinnou dvoutýdenní karanténu. Na hranicích fungují namátkové kontroly, při kterých může být navrátilcům měřena teplota.

Zákazy veřejných akcí

Nařízení o izolaci má v Itálii trvat do 3. dubna. Zavřeny jsou školy, bary, kina, divadla i lyžařské areály. V době karantény se nemohou konat ani svatby, pohřby a další akce, na kterých se shromažďuje větší počet lidí.

V Česku je aktuálně potvrzeno 26 nakažených pacientů. S přívalem Čechů z Itálie se ale očekává, že tento počet radikálně stoupne.

Související články

Další články