Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

16 let od útěku Radovana Krejčíře z luxusní vily: Jak sídlo šéfa podsvětí vypadá dnes?

16 let od útěku Radovana Krejčíře z luxusní vily: Jak sídlo šéfa podsvětí vypadá dnes?
Zdroj: Profimedia / Koláž eXtra.cz
+ Dalších 15 fotografií
FOTOGALERIE

Je to už 16 let od útěku Radovana Krejčíře (52) z jeho luxusní vily. Kontroverzní podnikatel si v současné době odpykává pětatřicetiletý trest v Jihoafrické republice za pokus o vraždu, únos, mučení a obchod s drogami. Jak jeho sídlo vypadá dnes? Redakce eXtra.cz má k dispozici unikátní fotky z roku 2020 zevnitř rezidence.

Podnikatel Radovan Krejčíř uprchl během domovní prohlídky v jeho honosné vile v roce 2005. Dva roky se schovával na Seychelách a následně se přesunul do Jihoafrické republiky, kde byl v roce 2016 odsouzen na 35 let vězení.

Jeden z nejobávanějších českých mafiánů si moc dobře uvědomuje, že v České republice by na tom byl daleko lépe. Zatímco v JAR by se dostal na svobodu minimálně za 31 let, tak v roce 2012 mu potvrdil vrchní soud v Praze souhrnný verdikt 11 let.

Česko nejdříve o vydání Krejčíře usilovalo, nyní však své stanovisko přehodnotilo. „Já bych návrat pana Krejčíře do České republiky pokládal za velké bezpečnostní riziko. Pokud něco spáchal v Jižní Africe, tak by ten trest měl také v Jižní Africe odsedět,“ řekl ministr vnitra a vicepremiér Jan Hamáček před časem ČT24.

Radovan Krejčíř si prozatím odpykává trest v JAR a jeho honosná vila za půl miliardy, o kterou rodina přišla, chátrá. Loni v létě vyhořela a exekutoři byli nuceni snížit vyvolávací cenu 48,6 milionu korun na 28 milionů. Přesto o ni nikdo nejeví zájem.

Před nějakou dobou jsme vás informovali o tom, jak vypadá okolí vyhořelé vily Radovana Krejčíře (ZDE!). Před rokem se redakci eXtra.cz rovněž podařilo získat unikátní snímky z interiéru domu. Velké škody na majetku napáchal požár, o kterém si mnozí myslí, že byl založený úmyslně.

Přesto jde z fotek vyčíst, že vila se pyšnila vybavením za miliony korun. Nechybí mohutné mramorové sloupy, výtah ze zlata, tajný sejf, podzemní bazén, lázně nebo legendární akvárium, kde měl Radovan Krejčíř žraloka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy