Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

16 hodin denně tvrdě pracovala a pak umřela! V Plzni řeší šokující případ. Milí Češi, tohle by se vám asi nestalo, že?

Žena pracovala 16 hodin denně, šest dní v týdnu.
Zdroj: profimedia.cz
Vzala si toho na svoje bedra hodně. Musela pracovat 16 hodin denně, šest dní v týdnu. I když byla unavená, myslela na svoje děti, aby se měly dobře a ona zaplatila hypotéku. Vše ale skončilo tragicky.

Bulharka Péťa Georgievová (†39) se přestěhovala do Česka za vidinou vyššího výdělku. Nechtěla, aby se svou rodinou skončili na ulici. Ve své zemi měla totiž velké finanční problémy a musela se starat o dvě děti. Našla si tak práci v České republice.

Za práci jí bylo slíbeno asi 27 tisíc korun. Za tyto peníze ale musela pracovat 16 hodin denně, šest dní v týdnu. I když byla unavená, myslela na svoje děti a náklady spojené s hypotékou.

Ignorovala unavené tělo a pracovala opravdu tvrdě. Jenže takový nápor neunesla a stala se tragédie. Péti praskla cévka v mozku. Týden bojovala o život v nemocnici a pak zemřela. „Zrovna když misi dokončila a rodina začala plánovat návrat do vlasti, stala se strašná tragédie – po týdenním boji o život Péťa v Plzni zemřela. Důsledkem byla prasklá cévka v mozku,“ popisuje okolnosti smrti Alena Velcheva, která nyní organizuje sbírku na převoz těla zpět do Bulharska.

Alena vyzývá na Facebooku všechny dobré lidi, aby pomohli dostat Péťu domů. Zkoušela i jednat s úředníky bulharského velvyslanectví v Praze, byla ale odkázána na pohřební službu.

„V rámci repatriace jsme se postarali o administrativní část, do 6. dubna je však třeba zaplatit zhruba 41 tisíc korun za dopravu,“ říká Alena. Status teď koluje po internetu, lidé se ptají, kolik takových lidí v Česku pracuje, kteří musí dřít stejně jako Péťa, aby uživili rodinu.

Související články

Další články