Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

154 milionů na ruku a 8 dalších ročně pro Lucii Vondráčkovou? Právníci tvrdí, že ostrouhá!

Zdroj: Facebook
+ Dalších 19 fotografií
Lucie Vondráčková (38) při rozvodu rozhodně nechce sedět nečinně v koutě, a tak zatímco Tomáš Plekanec (35) předpokládal, že platí dohoda o rozvodu v Česku, zaletěla si ho podat do Kanady, kde kvůli neexistenci tamní předmanželské smlouvy má větší šanci získat majetek snů. Jenže podle námi oslovených právníků (včetně konzultací s těmi za velkou louží) má mít prachbídné šance.

Jak eXtra.cz již informovalo, Lucie Vondráčková ke kanadskému soudu v provincii Quebec podala žádost o rozvod včetně požadavku, aby jí manžel měsíčně platil 30 tisíc dolarů jako výživné na ni (za rok cca 8 milionů korun) a k tomu dalších sedm milionů dolarů (až 154 milionů korun) za roli manželky a za zkomplikování kariéry.

Advokátní mudrcové

Jenže advokáti, které jsme kontaktovali, si myslí, že by si moc nadějí na úspěch dávat neměla. „První věc je, že si vůbec nedokážu představit, že by ta česká předmanželská smlouva byla neplatná a protiprávní, jak tvrdí paní Lucie Vondráčková (38). To se může stát jen ve výjimečných případech a pokud mám správné informace, byla to ona sama, kdo ji navrhl uzavřít, takže nějaká tíseň asi nepřipadá v úvahu,“ začal jeden z pražských respektovaných právníků.

„Druhá věc je její žádost o peníze v Kanadě. Přestože se tam zákony lehce liší a i každá provincie má trochu jinou právní úpravu, v tomto jsou podobné s těmi našimi. Můj názor je, že nárok na nějakou finanční kompenzaci by měla, pokud by sama nedělala kariéru. A tu přece dělá. V médiích se opakovaně objevuje, že točí v Kanadě i v Česku. Pokud tedy nebyla v manželství nějak radikálně omezovaná v práci, na nějakých sedm milionů dolarů bych si na jejím místě vůbec nemyslel. Jiný případ je ono měsíční výživné. Na to by čistě teoreticky i podle mých kanadských přátel z právnických kruhů dosáhnout mohla. Otázka je, jestli na takovou výši, nicméně soud by jí ho přiklepl jedině v případě, kdyby se rozvod opravdu posuzoval tam. A zatím k tomu nevidím jediný relevantní důvod. Výživné pro děti ano, jsou tamními občany, narodily se tam, ale manželé uzavřeli sňatek v Česku, není tedy důvod ho ukončovat jinde, kde jsou podle dostupných zpráv jen dočasně,“ sdělil nám jeden z velkých znalců paragrafů.

Plekanec prý Lucii v práci nebránil

Další upozornil na jinou věc týkající se oné kompenzace za ztížení pracovního uplatnění. „To se poskytuje v Česku a ostatně i v Kanadě ve chvílích, pokud žena byla ve svazku s movitějším mužem a starala se mu nepřetržitě třeba po dobu pětadvaceti let o domácnost. Je logické, že by měla mít nárok na něco do začátku nové životní etapy. Tato rodina ale tak dlouho neexistuje a paní žalobkyně se zjevně mohla nerušeně věnovat i své práci v Česku, kterou provozovala ještě před manželstvím s Tomášem Plekancem. Ta částka sedmi milionů dolarů je tudíž podle mých předpokladů bezpředmětná,“ do­dal.

Mají pánové advokáti pravdu? Zda se dvojice bude rozvádět skutečně v Kanadě, jak si přeje Lucie, nebo se naopak Tomášovi podaří přesvědčit tamní soud, že rozluka by měla proběhnout v Česku, to se dozvíme časem.

Související články

Další články