Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

1500 fanoušků e-sportu vzalo Mladou Boleslav útokem

Lidé stáli na máslo frontu
Zdroj: facebook
+ Další 2 fotografie
ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi se poprvé stalo dějištěm unikátního setkání příznivců gamingu, pro které tento zážitek zprostředkoval Nadační fond ŠKODA AUTO. Finálové souboje ve fotbalové hře FIFA, hokejové NHL nebo legendární League of Legends přilákaly v sobotu více než 1 500 návštěvníků, kteří se kromě fandění a hraní her mohli zapojit do diskusí se známými sportovci a gamingovými influencery. Muzeum ŠKODA AUTO praskalo ve švech!

Návštěvníkům, kteří v sobotu po poledni zavítali do zcela zaplněných prostor muzea ŠKODA AUTO, byla k dispozici řada herních konzolí, simulátorů, nebo stánek s virtuální realitou, na kterých mohli poměřit své síly s hráči místních Technology Florbal Mladá Boleslav. Díky účasti party z neziskovky Cesta za snem si zase mohli vyzkoušet nástrahy života handicapovaných, například řízení auta nebo jízdního kola pouze za použití rukou. Tuto možnost využil i jeden z přítomných VIP hostů, tovární jezdec ŠKODA Motorsport Jan Kopecký, který také zaštítil diváckou soutěž na WRC simulátorech.

Prvním vyvrcholením hlavních soutěží byl strhující finálový turnaj v League of Legends. Ceny vítězům předal člen dozorčí rady Nadačního fondu ŠKODA AUTO, mladoboleslavský patriot Bohdan Wojnar, který spolu s vítězi sklidil od publika potlesk za uspořádání takového druhu akce v Mladé Boleslavi. „Dnes na Gaming Day bylo patrné, že světe-sportu už dnes není jen amatérské hraní s přáteli. Jedná se o regulérní a profesionalizované sportovní odvětví, které je součástí sportovního byznysu a nejlepší hráči jsou profesionály ve svém oboru,“ uvedl Bohdan Wojnar v reakci na obrovský divácký zájem.

Následovalo finále her FIFA a NHL, kde poháry pro vítěze a nejlepším hráčům předávali regionální sportovní osobnosti – fotbalista a kapitán místního FK Mladá Boleslav Marek Matějovský a mistr světa z roku 2005 a současný manažer místního hokejového týmu Radim Vrbata.

--Výherci turnajů:--

League of Legends: 1. Inaequalis, 2. follow desrimlol

FIFA: 1. T9Laky, 2. Drmi, 3. Cpt. Kubajz

NHL: 1. Kumbik, 2. Tejky, 3. Dzouvi

Otevřených online kvalifikací ve hře League of Legends se zúčastnilo 120 pětičlenných týmů z celé republiky. Dva nejlepší týmy se utkaly o titul právě na sobotním finále, které si na herní streamovací platformě Twitch nenechalo ujít téměř 3 tisíce on-line sledujících. Kvalifikací v počítačových sportovních hrách FIFA a NHL se zúčastnilo dohromady 86 hráčů, které ve finále doplnilo 5 profesionálních hráčů FIFA.

Na tzv. influencerské stage probíhala řada zajímavých, inspirativních a edukativních rozhovorů jak se zmíněnými sportovci, tak s pozvanými gamingovými influencery, mezi kterými nechyběli Xnapy, Herdyn, Blade, Martin Rota nebo Mikoláš Tuček, legendární herní novinář a zkušený gamer, který diváky akcí celý den provázel. Ten akci shrnul slovy: „Už jsem moderoval hodně herních eventů, ale zde jsem byl překvapen návštěvností. Bylo plno od první minuty a na první ročník paráda! Atmosféra skvělá celý den, přišlo mi, že nikdo neodchází, na místě bylo stále na co koukat, i co dělat. A ty prostory jsou samy o sobě boží.“ Všichni diskutující se s publikem podělili o své zkušenosti ze světa profesionálního (e)sportu a zároveň mladé generaci předali řadu cenných rad o tom, jak se gamingu věnovat ve zdravé míře, tak, aby se vášeň a nadšení nestaly nebezpečnou závislostí. Cílem projektu bylo ukázat, že se akce podobného významu a velikosti může úspěšně realizovat nejen v největších městech v ČR. Celá akce potvrdila, že lze propojit zdánlivě vzdálená témata jako je profesionální sport, gaming, vzdělávání, fair-play či svět handicapovaných a vytvořit tak event pro všechny věkové kategorie, což se beze zbytku povedlo.

Zda sobotní akce dala základ nové tradici a ŠKODA Gaming Day se uskuteční i v příštím roce není zatím potvrzené, jisté však je, že Mladá Boleslav je gamingová a konání turnaje vzbudilo mezi veřejností velký zájem.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy