Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

15 slavných, které má na svědomí koronavirus: Herec ze Star Wars i saxofonista Dibango

15 slavných, které má na svědomí koronavirus: Herec ze Star Wars i saxofonista Dibango
Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
galerie
Ačkoliv byl přes léto, co se týká šíření koronaviru, relativní klid, svět se nyní připravuje na druhou vlnu, která má podle epidemiologů s blížícím se podzimem zesilovat. Nemoc covid-19 prodělalo už téměř 28 milionů lidí, z toho nemoci podlehlo 904 tisíc. Zákeřná choroba, která napadá především velké orgány v těle, si nevybírá. Na následky nákazy zemřelo i několik světově známých celebrit.

Zatímco v polovině dubna zemřelo na následky spojené s covidem-19 přes 83 tisíc, začátkem září se toto číslo více než zdesetinásobilo. Nemoc si nevybírá, a to ani mezi slavnými. Zatímco v Česku s nemocí aktuálně bojují dvě z našich nejznámějších zpěvaček Hana Zagorová a Lucie Bílá (54), ve světě už několik umělců a známých osobností zemřelo.

Koronavirus kosil umělce i šlechtice

Koronavirus se nevyhýbá ani šlechticům. Nejen že se nakazil sám britský princ Charles, ale komplikacím spojeným s nákazou covid-19 podlehla na konci března i španělská šlechtična princezna Maria Teresa, které bylo 86 let. Ve věku 61 let odešel na věčnost 29. března i známý country zpěvák Joe Diffie Dva dny před smrtí mu byla diagnostikována nemoc covid-19. Boj s nákazou bohužel prohrál.

I filmový a divadelní herec Mark Blum podlehl ve svých 69 letech koronaviru. Spolu s Paulem Hoganem si zahrál ve snímku Krokodýl Dundee 24. března zemřel na covid-19 další hudebník a jazzová legenda Manu Dibango Populární zpěvák a saxofonista kamerunského původu zemřel v 86 letech. Ve stejný den jako Dibango zemřel i americký dramatik Terrence McNally Byl jednou z prvních slavných osobností, která podlehla nemoci COVID-19, vyvolané koronavirem.

Poslední březnový den podlehl koronaviru i známý herec Andrew Jack, který se objevil ve filmech Star Wars, Pán prstenů i Avengers. Zemřel v 76 letech v kruhu své rodiny.

Prokletý duben

Jednou z nejmladších obětí mezi slavnými byl slavný zpěvák Adam Schlesinger, který koronaviru podlehl 1. dubna. Bylo mu 52 let a o svůj život bojoval dva týdny, připojen na plicní ventilaci v newyorské nemocnici. Ve stejný den zemřel ve věku 85 let i americký jazzový kytarista Bucky Pizzarelli. Příčinou úmrtí byly rovněž komplikace spojené s koronavirem.

Začátkem dubna zemřel na následky nákazy koronavirem britský herec Jay Benedict Rodák z Kalifornie byl známý například z filmu Vetřelci. Hned den po Jayovi zemřela v 91 letech americká herečka Lee Fierro, která si ve filmu Stevena Spielberga Čelisti zahrála matku syna napadeného žralokem. Herečka zemřela také na komplikace spojené s nákazou koronavirem. 7. dubna pak podlehl nákaze hudební producent Hal Willner, zemřel v 64 letech.

Hudební nebe

Ve stejném období, počátkem dubna, zemřela i americká novinářka a herečka Patricia Bosworth, bylo jí 86 let. Do hudebního nebe odešel 7. dubna i známý písničkář John Prine. Country legendě bylo 73 let. Koronavirem se nakazila i jeho manželka, která se ale vyléčila.

Začátkem května nemoci podlehl britský hudebník Dave Greenfield. Byl známý jako hráč na klávesy z punkové skupiny The Stranglers. I u něj byla prokázána nákaza koronavirem. Zatím poslední známou obětí zákeřného viru je Bruce Williamson, bývalý zpěvák kapely The Temptations. Bylo mu teprve 49 let.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy