Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

15 metod čištění a nabíjení drahých kamenů: Jak o minerály správně pečovat, aby fungovala jejich zázračná síla?

Kameny a minerály
Zdroj: www.mineraly.cz
+ Dalších 10 fotografií

Čím se máte řídit při výběru kamene, pokud se nechcete spoléhat na vlastní intuici, již víte. Probrali jsme kritéria výběru drahých kamenů a minerálů dle jejich vlastností a barvy, také podle horoskopu i nemocí, které napomáhají léčit.

Vzácné minerály vyžadují specifickou péči, musíte je pravidelně čistit a nabíjet, jenom tak budou dostatečně účinné. Mají totiž schopnost vstřebávat okolní energii – i tu negativní – a ta by putovala k majiteli kamene. Když je napětí přespříliš, vytvoří se v kamenu prasklinky, někdy dokonce pukne.

Očišťovací způsoby:

1. Voda

Kámen podržíme 3 minuty pod proudem vlažné vody Další možností je položit kámen na určitý čas (alespoň přes noc) do nádoby se solným roztokem – ideálně použijte mořskou sůl. Některým kamenům sůl vadí, dejte je tedy pouze do nádoby s vodou a tu umístěte do větší nádoby, kam nasypejte samotnou sůl. V případě, že chcete kámen očišťovat několik dní, nezapomeňte vodu vyměňovat.

Kontakt s vodou není vhodný např. pro hematit, lazurit (lapis lazuli), malachit, opál, selenit, tyrkys. Pro malachit a tyrkys se nehodí ani sůl.

2. Sůl

Zasypeme kámen v nádobě solí tak, aby nebyl vidět. Po 12 až 24 hodinách ho vyjmeme a chvíli podržíme pod tekoucí vodou. Sůl vyhodíme. Kameny, které nesnesou přímý kontakt se solí (malachit, tyrkys aj.), vložte do prázdné nádoby a tu postavte do větší nádoby naplněné solí.

3. Potok

Položíme kámen do potoka a necháme ho tam zhruba hodinku odpočívat.

4. Bylinky

Kámen dáme do nádoby s vodou a léčivými bylinkami, zde ho necháme po celý den.

5. Křišťál

Do nádoby s vodou vložíme společně s kamenem také křišťál, oba kameny zanecháme ve vodě přes noc.

6. Plameny

Kámen krátce podržíme nad plamenem svíce (popř. nad ohněm) a potom na něj ještě necháme půl minuty téct vodu.

7. Země

Pro opravdu důkladné očištění zakopejte kámen na nějaký čas (klidně i na několik dní) do země, nejlépe panenské, lidskou rukou nedotčené, a nechte ho v ní odpočívat.

Nabíjecí způsoby:

8. Slunce

Po opláchnutí vodou necháme kámen oschnout na denním světle a nabíjet ho slunečními paprsky.

Na přímém slunci nabíjíme achát, avanturín, býčí oko, citrín, heliotrop, hematit, chalcedon, jadeit, karneol, křišťál, olivín, onyx, safír, sluneční kámen, turmalín, tygří oko.

Citlivější kameny, jako jsou akvamarín, amazonit, fialový jadeit, heliodor, morganit, pyrit, tanzanit, záhněda apod., zanecháváme ve stínu.

9. Měsíc

Některé druhy kamenů se nabíjí v měsíčním světle – nejlepší je to za úplňku Většinou jde o kameny, které na sluníčku ztrácí intenzitu zabarvení.

V noci nabíjíme kupř. ametyst, azurit, fluorit, granát, chryzokol, jantar, kalcit, labradorit, lazurit, magnezit, malachit, měsíční kámen, obsidián, opál, rodochrozit, růženín, smaragd, sodalit, topaz, vltavín.

10. Reiki

Reiki je léčitelská metoda, vycházející z východních filozofií, při níž harmonizace nastupuje přikládáním rukou Touto univerzální životní energií lze mj. nabíjet i magické kameny a minerály.

Očišťovací a nabíjecí způsoby:

11. Zemská energie

Půjdeme na posvátné místo (mohyla, náhrobek, skála, poutní kaple apod.), kde se nachází silná zemská energie. Zde necháme kámen ležet asi půl hodiny, aby mohla negativní síla odtéct do země a kámen se znovu nabil.

12. Ametyst

Kámen položíme na větší kus ametystu, jenž má velkou očistnou sílu. Případně můžeme kámen zabalit spolu s ametystem do tmavého hedvábí a necháme je takto několik hodin odpočívat a dobíjet energií.

13. Vykuřování

Dejte do aromalampy (vedle ní položte kámen) trošku vykuřovací směsi a nechte ji působit, než vyhoří čajová svíčka. Poté poproste vyšší moc o opětovné nabití kamene pozitivní energií.

14. Vizualizace

Zklidníme se a představíme si, jak náš kámen obklopuje bílé světlo a odplouvá z něj všechno zlé. Požádejme posléze vyšší síly, aby negativní energie byla přeměněna na kladnou.

15. Modlitba

Vytvoříme si sami vhodnou modlitbu a poprosíme vyšší moc o očištění kamene. Tento způsob je rovněž vhodný pro aktivaci kamene.

Zjistit, jestli je kámen řádně očištěný a nabitý, můžete pomocí kyvadla, zeptat se lze také tarotových karet Po očištění a nabití by už na léčivé minerály neměl sahat nikdo jiný, jinak by nabraly jeho energii a museli bychom celý proces absolvovat znovu.

Nádherné kameny a vzácné minerály si můžete opatřit v eshopu www.svetmineralu.cz

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy