Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

15 let od útěku Nataschy Kampusch ze spárů psychopata. Život jí zachránil vysavač

Natascha Kampusch: Život jí zachránil vysavač
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
drsný případ

Případ Nataschy Kampusch (33) dodnes otřásá nejen Rakouskem, kde k incidentu došlo, ale i celou Evropou. Psychopat Wolfgang Priklopil v roce 1998 unesl tehdy desetiletou dívenku, kterou držel dlouhých osm let v domácím vězení. Té se nakonec podařilo 23. srpna 2006 uprchnout. Od té doby uběhlo patnáct let, během kterých dokázala Natascha naskočit zpátky do běžného života.
Natascha Kampusch se v roce 1998 vydala z domova do školy ve vídeňské čtvrti Donaustad. Tehdy desetiletá dívka byla zvyklá chodit sama, cestu dobře znala. Do školy ale nikdy nedorazila. 

Po cestě ji totiž pomatený psychopat Wolfgang Priklopil donutil nastoupit do svého bílého minibusu s černými skly a unesl Nataschu do městečka Strasshof an der Nordbahn na rakouském venkově. Tam ji zavřel do předem připraveného temného vězení pod garáží. 

Sexuálně ji zneužíval

K smrti vyděšení rodiče okamžitě zalarmovali policii. Po dívence dlouhé týdny pátralo celé Rakousko, ale marně. Kriminalisté se dokonce dopídili až k Priklopilovi, nebylo jim to ale nic platné. Tehdy pětatřicetiletý elektrotechnik měl vše do puntíku promyšlené a jeho alibi bylo neprůstřelné.

Po Natasche se postupně slehla zem. Snad i rodiče s každým přibývajícím rokem, kdy se jejich dcerku nedařilo objevit, ztráceli naději, že ji ještě někdy uvidí. Priklopil dívku držel dlouhých 8 let, během kterých ji sexuálně zneužíval, bil a psychicky trýznil. Později ji občas pouštěl z vězení ven a nutil ji vykonávat domácí práce. A právě toho jednoho dne Natascha využila. 

Zatímco Priklopil 23. srpna 2006 telefonoval, Natascha zrovna luxovala. Když si všimla, že její trýznitel nedává pozor, využila hluku vysavače a utekla z domu k sousedce. Ta okamžitě zavolala policii, před níž ale stihl Priklopil utéct. 

Vrátila se do normálního života

Kriminalisté únosce nikdy nedopadli, alespoň ne živého. Priklopil totiž ze strachu z trestu spáchal sebevraždu skokem pod rakouskou rychlodráhu. Osmnáctiletá Natascha byla najednou svobodná a plnými doušky si toho užívá dodnes. 

Je obdivuhodné, že dokázala naskočit zpátky do normálního života. Odborníci to odůvodňují tím, že je Natascha neuvěřitelně psychicky odolnou osobností. Dnes je už dospělou třiatřicetiletou ženou, postupně si dostudovala základní i střední školu. O svém únosu napsala knihu s názvem 3096 dní, který odkazuje na dobu, po kterou byl vězněna. 


Související články

Další články