Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

140 kilo? No a co: Jsem anorektička, tvrdí o sobě vypasená modelka Tess Holliday

Modelka Tess Holliday se považuje za anorektičku
Zdroj: Archiv Tess Holliday
+ Dalších 6 fotografií
Neuvěřitelné

Modeka Tess Holliday sice váží kolem 140 kilo, nedávno ale přiznala, že trpí anorexií. To ale asi ještě netušila, jakým útokům bude muset čelit. Lidé jí okamžitě začali nadávat, že se jenom snaží přitáhnout pozornost.

Nejtlustší anorektička

"Jsem anorektička," šokovala fanoušky těžkotonážní modelka Tess Holliday. Ta totiž váží kolem 140 kilo, a není tak divu, že její přiznání začali lidé okamžitě odsuzovat. Vždyť je samý špek, divili se a na plus size modelku začali okamžitě útočit. "Ty jsi spíš opak anorexie," psali jí.

"Jak může být někdo tak vyžraný anorektický?" ptali se další. Tessino přiznání vypadalo spíše jako pokus vzbudit pozornost, než jako volání o pomoc. "Vždycky jsem si myslela, že se přejídám," přiznala později modelka. Ta ale zároveň tvrdí, že ostatní v jejím okolí jedí výrazně víc, než ona. Pak ale vyvstává zásadní otázka: Proč i oni neváží tolik jako Tess?

Co za tím stojí

Jedním z hlavních znaků anorexie je abnormální úbytek váhy, dobrovolné hladovění, posedlost kaloriemi a cvičením. Jenže poruchy příjmu potravy se netýkají jen vyhublých kostíků. Právě lidé s kily navíc se často snaží zhubnout nezdravým způsobem, jindy vede k nárůstu váhy přejídání nebo noční vyjídání ledničky.

Podle všeho mohou ale anorexií trpět i prostorově rozměrnější lidé. Snaží se totiž drasticky zhubnout. Okolí je za úbytek váhy chválí, a i když shodí takový obézní člověk třeba 30 kilo a pozře jenom jeden jogurt denně, nikomu se to nezdá podezřelé ani nebezpečné.

A to je alarmující. Tess se tedy o této problematice rozhodla zvýšit povědomí a šla s kůží na trh. Fanoušky ale zaráží ještě jedna věc, Tess na svém Instagramu ráda sdílí fotky jídla a toho, na čem si zrovna pochutnává. Možná i proto pro ně bylo uvěřit jejímu příběhu tak obtížné.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy