Ve středu před půlnocí vyjela policejní jednotka v Olomouci k případu napadené dívky. Čtrnáctiletá dívka byla potrestána svou matkou několika fackami kvůli tomu, že kouřila cigarety.

"Volající byla kamarádka dotyčné. Dívka jí po telefonu řekla, že ji napadla matka,“ popsal mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle. Podle portálu iDNES.cz strážníci po příjezdu na místo činu zjistili, že matka vynadala své dceři, které nebylo ještě ani patnáct let, za kouření cigaret a dívka schytala pár výchovných facek.

Jenomže tenhle případ má velmi nepěknou dohru. Čtyřicetiletou matku nyní čeká řada vysvětlování úředníkům z oddělení péče o rodinu a děti. Kvůli tomuhle oznámení může žena skončit u přestupkové komise. Vše nyní záleží na její dceři.

„Jde o přestupek mezi osobami blízkými, který strážníci postoupili na magistrát. Dcera má tři měsíce na to, aby oznámila, že přestupek chce řešit. Pokud se tak nestane, úřad se jím zabývat nebude,“ nastínil Čunderle.

Tento čin se ovšem může otočit proti tomu, kdo přestupek oznámil a žádal potrestání matky. A to v případě, že se v přestupkovém řízení neprokáže vina. V takovém případě může úřad podle zákona navrhovateli uložit zaplacení tisícikoruny jako uhrazení nákladů řízení.