Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ivana Gottová Peče celá země koronavirus Čína

Nejnovější kauzy

14 dní po POPRAVĚ JANY (†58): Další ozbrojené PŘEPADENÍ BENZINKY!

+ Dalších 24 fotografií
Pouhé dva týdny od bezcitné vraždy pumpařky Jany (†58) u Nelahozevsi došlo k dalšímu loupežnému přepadení čerpací stanice. Obsluha benzinky v Rozhovicích na Chrudimsku ale měla štěstí a vyvázla bez újmy na zdraví. Maskovaný lupič si odnesl všechny peníze a krabičku cigaret.

Kriminalisté dál pátrají po vrazích čerpadlářky Jany Š. (†58), která byla chladnokrevně popravena před 14 dny na benzince u Nelahozevsi. Mezitím ale došlo k loupežnému přepadení další pumpy.

V neděli večer vtrhl neznámý pachatel do prodejny čerpací stanice v Rozhovicích u Pardubic. „Požadoval vydání všech peněz a krabičku cigaret. V obavě o svůj život mu peníze i cigarety obsluha vydala. V ruce držel nůž a slzotvorný prostředek, který použil proti obsluze,“ uvedla policejní mluvčí Renata Štěpánková s tím, že prodavačka neutrpěla žádnou újmu na zdraví.

Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po pachateli. „Jedná se o muže silnější postavy, výšky okolo 175 cm, oblečeného do šedozelené šusťákové bundy a kalhot nezjištěné barvy,“ řekla Štěpánková. Můžete se ozvat na linku 158, nebo přijít na jakoukoliv služebnu. Muž může skončit ve vězení až na 10 let.

Šlo už o třetí přepadení pumpy po vraždě Jany, 10. prosince lupiči vykradli benzinku v Červené Lhotě u Úžic, 12. prosince zase pachatel útočil na čerpadlářku železnou tyčí v Rumburku.

Minulé úterý se s Janou Š. nejbližší příbuzní naposledy rozloučili. Do smuteční síně v Roudnici nad Labem nebyl vpuštěn nikdo bez pozvánky. Za milující matku a babičku na pohřbu truchlilo asi 60 lidí.

Její vrazi jsou ale stále na útěku. „Kriminalisté prověřují téměř tři stovky poznatků a informací získaných od veřejnosti. Přesto je stále aktuální výzva k veřejnosti o pomoc, aby se nám přihlásili další svědci z místa činu a jeho okolí. Případní svědci ať se neváhají obrátit i se sebemenší maličkostí. I taková informace může pomoci policii k dopadení pachatele,“ vyzývá mluvčí středočeských policistů Zdeněk Chalupa.

Mohlo by vás zajímat

Další články