Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Kdo rozdal 130 000 porcí jídla a 2 000 000 korun?

Zdroj: Albert
Pomoc
Koronavirová pandemie nám převrátila životy. Mnozí měli problém opatřit si jídlo. Organizace řešily své fungování. Zdravotníci se starali o nemocné a zachraňovali životy. Lidi to nenechalo chladnými. Pomáhali si, jak uměli. Obchody Albert rozdaly 130 000 porcí jídla a rozdělily 2 000 000 korun do 73 dětských domovů a do 95 neziskovek.

Někteří lidé přišli o zaměstnání a nezůstával jim dostatek financí na základní obživu. Potravinové banky zažívaly nápor. Každodenní přísuny nespotřebovaných produktů přestaly stačit. Doplňovat sklady tak pomáhaly mimořádné závozy. Obchody Albert každý týden poskytly deset tisíc porcí jídla.

V době pandemie padly náročné časy i na obce Uničov a Litovel, které se ocitly v karanténě. Ze dne na den se musely vypořádat se situací, kterou nikdy nezažily. Také do nich směřovala potravinová pomoc z Alberta.

Energie pro zdravotníky

Zdravotníci v nemocnicích se každý den neúnavně starali o pacienty. V oblecích a rouškách trávili nekonečné hodiny. „Čerstvé potraviny, ovoce či snacky z Alberta pomáhaly každý týden doplňovat energii personálu sedmi pražských nemocnic. Za celou dobu krize jsme celkem rozdali 130 000 porcí jídla,“ shrnul Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Dělali všechno, co bylo v jejich silách

Náročné časy zažívaly také dětské domovy, výchovné ústavy a neziskovky. Usilovně řešily problémy, které by před několika týdny považovaly za nereálné. Zaváděly nutná opatření. Sháněly dezinfekci, roušky. Dělaly všechno, aby mohly dál fungovat a starat se o děti či pomáhat potřebným.

„Abychom jim ulehčili situaci, rozhodli jsme se vypsat dvě kola grantových výzev, v nichž jsme rozdělili celkem dva miliony korun do 73 dětských domovů a výchovných ústavů a do 95 neziskových organizací,“ popisuje Petra Režná z Nadačního fondu Albert. Finanční prostředky využily na nákup dezinfekce, vitaminů, odměny pro své obětavé zaměstnance či na doučování pro děti.

Související články

Další články