Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

13 let od smrti Michaela Jacksona: Smrt mu způsobil jeho osobní lékař, co se tehdy stalo

Michael Jackson: Od jeho smrti uplynulo 13 let, polední okamžiky
Zdroj: profimedia
+ Dalších 6 fotografií
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Přesně před třinácti lety tento svět opustil popový král Michael Jackson. Osudným se mu stalo předávkování léky, které mu předepisoval jeho osobní lékař. Ten, jak píše blesk.cz, Jacksona sice oživoval, život už mu ale zachránit nedokázal. Jaké byly poslední minuty zpěváka mezi živými?

Americký zpěvák Michael Jackson pocházel z početné rodiny. K hudbě se dostal už v dětství, kdy vystupoval v rodinném seskupení Jackson 5. Skupinu řídil jejich otec, který se ale se svými dětmi nemazlil. Jeho přísnost a agresivita se na potomcích podepsala.

Skandály Michaela Jacksona

Michaelova kariéra nabrala raketový směr po navázání spolupráce s hudebníkem Quincy Jonesem. Jeho písně se staly legendárními a desky Thriller a Bad patří mezi nejvýznamnější díla v oblasti pop music.

Michael Jackson pomáhal, kde bylo potřeba, což dokazuje fakt, že za svůj život daroval na charitativní účely stovky milionů dolarů. Nevyhnuly se mu však ani pořádné skandály.

Známá je kauza s kožním onemocněním vitiligo, kdy zbylé tmavé skvrny zakrýval make-upem a plastickými operacemi. Potíže měl i se svým „rozpadlým“ nosem, který byl několikrát operován.

Celým světem také otřáslo obvinění ze sexuálního obtěžování dětí. S jednou rodinou se vypořádal mimosoudně a dal jí 22 milionů dolarů. Jenže pak následovala další obvinění.

Jackson stanul před soudem, kde mu hrozilo až dvacet let. Nakonec byl sice obvinění zproštěn, přesto se s ním pověst násilníka táhla až do jeho smrti.

Ženy a děti Michaela Jacksona

Jackson se dvakrát oženil. Nejprve si vzal dceru Elvise Presleyho, Lisu Marii Presley, jejich manželství ale po dvou letech ztroskotalo. Jeho druhou ženou se stala zdravotní sestra Debbie Rowe, kterou si vzal v hotelovém pokoji.

Porodila mu dvě děti – Paris Catherine Jackson a Prince Michaela Jacksona. O jeho otcovství se však vedly dlouho spekulace, protože manželé žili odděleně. Dalšího syna Prince Michaela Jacksona II mu pak na svět přivedla náhradní matka.

Jak zemřel Michael Jackson?

Michael Jackson zemřel nečekaně ve svých 50 letech. Podle webu eXtra.cz byl Jackson poslední dny před svou smrtí ve své nejlepší formě a byl připraven na svůj hudební comeback. Uznávaný hudebník však trpěl chronickou nespavostí a nedokázal usnout bez léků, které mu podával jeho osobní lékař Conrad Murray. Často k tomu přidával i léky na úzkost, ovšem osudným se mu stalo hypnotikum Propofol, které slouží k vyvolání anestezie. Jeho lékař tvrdil, že mu tento lék podával na Michaelovo přání, jenže mu ho dával dva měsíce v kuse.

Doktor, jenž od Jacksona dostával 150 tisíc dolarů měsíčně, měl Michaela v noci připojeného na přístroje, které ukazovaly jeho srdeční a tepovou frekvenci. Jenže když zrovna odešel na toaletu, Jackson přestal dýchat. Murray ihned začal s resuscitací, a tak podle webu blesk.cz neměl čas rychle zavolat záchranku.

Doktor, který zabil Michaela Jacksona

Až po chvíli křičel na ochranku, aby vytočila číslo 911. Jak ale píše blesk.cz, hovor se žádostí o pomoc nastal až téměř dvě hodiny poté, co Jackson osudný lék dostal. V té době už si zaměstnanci i Michaelovy děti všimli, že něco není v pořádku.

Když pak dorazili záchranáři, nevěřili vlastním očím, kolik bylo v ložnici léků, lahviček, injekčních stříkaček, kyslíkových nádrží a kapaček.

Michael Jackson by rychle převezen do lékařského centra UCLA, kde hodinu a třináct minut bojoval o život. Tento boj ale vyhrát nedokázal a zpráva o jeho smrti zasáhla celý svět. Murray byl odsouzen na čtyři roky za neúmyslné zabití, ale už po dvou letech byl z vězení propuštěn na svobodu.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy