Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

13. komnata zpěváka Milana Peroutky: Problémy se sluchem, tréma a tragická smrt otce

Milan Peroutka dal na radu Evy Holubové.
Zdroj: se souhlasem M. Peroutky
+ Další 2 fotografie
rozhovor

Oblíbený zpěvák Milan Peroutka (31) se dnes prostřednictvím pořadu 13. komnata na České televizi svěří divákům se svými strachy, osobními démony a těžkostmi, které s sebou život často přináší. Frontman kapely Perutě se do širšího povědomí společnosti dostal svým účinkováním v televizní show Tvoje tvář má známý hlas, ale v hudebním prostředí se pohybuje již od útlého dětství. I přes svůj handicap a tragickou smrt otce, bubeníka rockové kapely Olympic Milana Peroutky st. (†49), neztrácí optimismus a hudbě se věnuje i na tatínkovu počest. 


Boj se sluchem i trémou

Zpěvák a herec Milan Peroutka ml. se narodil jako třetí dítě do manželství uměleckého páru. Tatínek, po němž je mladý talentovaný muzikant pojmenován, byl bubeníkem slavné české rockové kapely Olympic a maminka Ivana Peroutková je spisovatelkou. Jako malé dítě trpěl Milan opakovanými záněty středního ucha, jejich následkem bylo zřejmě dočasné ohluchnutí. "Do zvukovodu mi museli implantovat trubičky, aby se rozšířil, protože jsem hůř slyšel a problémy s ušima mě provázely ještě delší dobu," svěřil se v pořadu 13. komnata Milan. Už odmala měl k hudbě velmi blízko a společně se svou starší sestrou Bárou chodil do sboru, už tehdy začal ale trpět trémou, která časem vygradovala ve strach, že nedokáže překročit stín svého slavného otce.

Jeho strach zlomil moment, kdy odjel "na zkušenou" do Španělska, rodiče za ním přijeli a on jim v hospodě do mikrofonu zazpíval. "Tehdy jsem rodiče pozval do baru, kde jsme s klukama vystupovali, a řekl jsem si, že jim konečně předvedu svoji tvorbu," ​vzpomíná zpěvák. "Tehdy jsme koukali a byli jsme opravdu překvapení," řekla v rozhovoru pyšně Milanova maminka. Táta to tenkrát natočil na kameru a řekl, že mu drží pěsti. V té chvíli z Milana obavy z vystupování spadly. Tátovo uznání mu dodalo sebedůvěru. Hodně se od té doby sblížili a táta se stal jeho rádcem i parťákem.

Tragická ztráta

Milan, pro kterého bylo uznání rodičů zlomovým momentem pro plný rozjezd jeho vlastní kariéry, dokonce rok jezdil se svým tátou na koncerty, pomáhal kapele, takže si společnost jeden druhého velmi užívali. Tyto šťastné okamžiky však netrvaly dlouho. Když bylo Milanovi třiadvacet let, jeho táta nečekaně tragicky zemřel po nešťastném pádu ze schodů. Pro mladého zpěváka to byl šok, se kterým se vyrovnával velmi špatně. "Pamatuji si, že bylo ráno a já jsem slyšel babičku volat na mamku. Za chvíli jsem slyšel, jak mamka běží dolů, tak jsem vstal z postele a chtěl jsem ji přivítat. Mamka vešla do dveří a už podle výrazu jsem věděl, že se něco stalo. Mamka mi tehdy řekla - Miloušku, neboj se, zvládneme to, obleč se, táta umřel," popisoval na kameru se slzami v očích událost, která navždy změnila život jemu i celé rodině Peroutkových.

Jen co se alespoň trochu vzpamatoval z tátova odchodu, rozhodl se, že to nevzdá a bude se dále věnovat hudbě, ale musel o to více dokazovat, že na to má a že není jen „syn slavného otce“. Nakonec se to podařilo. Milan Peroutka si zahrál v několika televizních seriálech, například Ordinace v růžové zahradě, Horákovi či Vyprávěj. V roce 2012 založil kapelu Perutě. Po účasti v show Tvoje tvář má známý hlas si na pracovní nabídky stěžovat nemusí, ať již v televizi, nebo v divadle.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy