Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

13. komnata Radima Uzla: Nemohl jsem dýchat, šlo mi o život

Radim Uzel
Zdroj: Showpix
televize
Jaké překážky na své životní cestě překonával náš přední gynekolog a svérázný rétor Radim Uzel, poodhalí již dnes pořad 13. komnata na České televizi ve 21:05. Jeho otevřená vyjadřování o choulostivých tématech jsou již legendární, každá mince má však dvě strany.

Radim Uzel (80) je gynekolog, sexuolog, který proslul především jako popularizátor sexuologie. Publikoval mnoho populárních článků v tisku, rozhovorů, je autorem publicistických pořadů v rozhlase a v televizi. Zúčastňuje se mnoha přednášek a besed v oblasti sexuální výchovy.

Na jaře v roce 2020 oslavil osmdesáté narozeniny a na podzim bohužel patřil mezi ty, kteří onemocněli nemocí covid 19. Vzhledem k věku byl v ohrožené skupině a skutečně ho nemoc postihla velmi vážně, byl na hranici života a smrti. Nemoc začala nenápadně s pozdějším projevem ztráty chuti a čichu. Po třech dnech Radim Uzel však nemohl dýchat a dostal se na infekční oddělení Ústřední vojenské nemocnice, kde mu byl podáván kyslík a léky. Poté se cítil o něco lépe, ale palčivá bolest na plicích byla špatným znamením. Jeho vyšetření na interně ukázalo oboustranný zápal plic. Jeho stav byl těžký, nicméně se podařilo tento stav stabilizovat. Díky tomu může doktor pokračovat v popularizaci o osvětě v otázkách sexu.

Radim Uzel přispěl za léta práce a účinkování v médiích k tomu, že se změnil i pohled na sex, který dříve byl třináctou komnatou. Uzel je mimořádně zábavný a činorodý, kromě lékařské praxe také vyučuje na vysoké škole a věnuje se regionální politice. Tato populární osobnost je také držitelem medaile Za zásluhy 1. stupně.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy